GOŚĆ Z CZECH NA WARSZTATACH W WSL

19 lutego rozpoczęły się warsztaty teatralne prowadzone przez Roberta Smolika z DAMU (Wydział Teatralny Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze, Czechy). Przez cały tydzień prowadzić on będzie zajęcia z zakresu architektury teatru, eksplorując wraz z naszymi studentami jeden ze szczególnych jej aspektów: tymczasowość. Uczestnicy zajęć poznają historyczne i współczesne projekty bazujące na idei recyklingu oraz DIY (do it yourself, zrób to sam) oraz badając możliwości kreacji teatralnej w zgodzie z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Robert Smolik wraz ze studentami będzie pracować nad projektami dla konkretnych przestrzeni, ucząc ich różnych strategii budowania własnego małego teatru.

Wizyta i warsztaty czeskiego wykładowcy odbywają w ramach programu CEEPUS (Środkowoeuropejski Program Wymiany Uniwersyteckiej).

Więcej o Robercie Smoliku.

Więcej o programie CEEPUS