TECHNOLOGIA I TEATR – PODSUMOWANIE

Jaki będzie teatr przyszłości? | Nowe technologie w teatrze – konferencja za nami. Akademia Teatralna, a w szczególności Wydział Sztuki Lalkarskiej był partnerem przedsięwzięcia, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Podczas konferencji głos zabrali przedstawiciele uczelni: prof. Wiesław Czołpiński Prorektor ds. WSL oraz Beata Szczucińska Kanclerz AT, a także Anna Danilewicz z WSL jako prowadząca panel dyskusyjny. Ponadto w spotkaniu udział wzięli absolwenci naszego Wydziału – Anna Moś, Kamila Wróbel oraz Dawid Malec – występując z etiudą IL LUSIONS, zrealizowaną kilka lat wcześniej jako pokaz z przedmiotu teatr ożywionej formy. Obecnie została przetworzona, dzięki współpracy ze studentami Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych i w takiej wersji mogli ją obejrzeć uczestnicy konferencji. Nagranie będzie dostępne również na profilu YT Instytutu Teatralnego oraz na stronie Encyklopedia Teatru.

Fot. MaciekCzerski