POBUDKA NA KONIEC MARCA

Natalia Sakowicz, absolwentka i pedagog WSL, w ostatni weekend marca wystąpi na scenie Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego z autorskim spektaklem „Pobudka”. Zapraszamy w dniach 24 i 25 marca o godz. 18.00. Rezerwacja biletów (cena: 20 PLN) od 12.03.2018, sprawdź szczegóły.

OPIS SPEKTAKLU

Dawno, dawno temu, a może i nie tak dawno, a właściwie to może teraz, żyje sobie pewna dziewczyna. Nie jest ani specjalnie ładna, ani dobra, pobożna tym bardziej nie. Nie jest też jedną z księżniczek, o których sama czytała w dzieciństwie. Jest po prostu zwyczajną dziewczyną jakich wiele w jej krainie. Dziewczyna powinna już dorosnąć i stać się kobietą. Powinna wiele rzeczy, a jeszcze więcej nie powinna. Tymczasem ona gubi się w lesie. Niezdara. A tu jak wiadomo czyha pełno niebezpieczeństw. Dobrze byłoby wydostać się z tego lasu, jednak nie wiadomo która ścieżka jest właściwa…

„Pobudka” to solowy spektakl lalkowy inspirowany najpopularniejszymi baśniami braci Grimm. Głównym tematem przedstawienia jest kobiecość. Co łączy współczesną dziewczynę ze Śpiącą Królewną czy z Czerwonym Kapturkiem? Czy mają jeszcze wspólne tematy, czy są sobie zupełnie obce?

Spektakl przeznaczony dla zarówno  dla młodzieży, jak i widzów dorosłych. Przedstawienie zrealizowano w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku. Partnerzy spektaklu: Białostocki Teatr Lalek, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

pomysł i wykonanie: Natalia Sakowicz

opieka artystyczna: Marcin Bartnikowski

dramaturgia: Zuzanna Bojda

scenografia: Maria Żynel

muzyka: Anna Stela

konsultacje choreograficzne: Marta Bury

światło: Maciej Iwańczyk

wiek: 12+

czas trwania: 60 min

premiera: 30 grudnia 2017 r.