KONIEC INWESTYCJI: MAMY NOWE WITRYNY

W ostatnim kwartale 2018 r. elewacja budynku Akademii Teatralnej w Białymstoku uległa częściowej metamorfozie. Konserwacji i zabiegom renowacyjnym poddane zostały balkony, zaś drewniane witryny sklepowe w całości zastąpiły nowe. Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu ze środków Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

I etap prac zakończony został na początku listopada. Pięć balkonów, widocznych na frontowej elewacji, zostało poddanych renowacji: czyszczeniu, konserwacji stalowych elementów, malowaniu. Podczas prac odsłonięto też oryginalne elementy zdobnicze, widoczne wyraźnie na spodniej części balkonów, co było sporym zaskoczeniem. Zostały one zabezpieczone, a w przyszłości planowane są dalsze badania i prace konserwacyjne.

W ostatnich dniach 2018 r. zakończyła się też wymiana witryn, prowadzących do sklepów, galerii i kawiarni na parterze budynku. Wykonane z dębiny nowe okna, drzwi wyglądają nie tylko estetycznie, ale też znacząco wpływają na komfort pracy w pomieszczeniach, do których prowadzą. Nowe witryny zostały wykonane pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków Pana Dariusza Stankiewicza, a zatem są idealnie wkomponowane w historyczną, zabytkową materię całego budynku.

Inwestycja była realizowana przez firmy PROEFEKT Zbigniew Kulmaczewski (balkony) oraz WITRAŻ Sp.z o.o. sp.k. (witryny), którym serdecznie dziękujemy za terminową realizację zadania i ogromne zaangażowanie w powodzenie przedsięwzięcia.

Całkowity koszt zrealizowanej inwestycji to 347 500 zł z czego dotacja z budżetu miasta Białegostoku wyniosła 190 000 zł.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.