PREMIERA W TEATRZE SZKOLNYM!

Już niebawem pierwsza powakacyjna propozycja naszych studentów – nowa odsłona Szekspirowskiego dramatu!

„Sen nocy letniej” – któż o nim nie słyszał! Wszak to opowieść, która zagościła w popkulturze i jest na wszystkie możliwe sposoby interpretowana, przerabiana, tłumaczona, komentowana. Najwyraźniej Teatr wciąż odnajduje w niej coś istotnego, czym warto dzielić się z widzem, czym warto bawić. Jeśli jednak potraktujemy Szekspirowski „Sen nocy letniej” inaczej niż klasyczną komedię i spróbujemy odczytać ją przez pryzmat współczesnego młodego pokolenia, tytułowy sen może przerodzić się w koszmar na jawie. Historia przestaje być zabawna, gdy okazuje się, jak bardzo aktualny i dotkliwy jest problem błądzenia w gąszczu nieznanych uczuć i pogoń za wymarzoną miłością.

„Sen nocy letniej. Kochankowie” na podstawie Williama Szekspira w tłumaczeniu Leona Ulricha
reżyseria: Zespół
konsultacje: Wiesław Czołpiński, Magdalena Miklasz
scenografia: Agata Soboczyńska
muzyka: Maciej Cempura
reżyseria świateł: Maciej Iwańczyk
występują: Natalia Sakowicz, Agata Soboczyńska, Maciej Cempura, Tomasz Frąszczak, Mateusz Stasiulewicz, Maciej Zalewski

W spektaklu wykorzystywana jest lampa stroboskopowa.

terminy:
5 września, g. 19:00 (premiera)
6 września, g. 19:00
Na oba spektakle obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne od 29 sierpnia w Akademii (ul. Sienkiewicza 14).
Liczba miejsc ograniczona (jedna osoba może otrzymać dwie wejściówki).

WIĘCEJ informacji o spektaklu: „Sen nocy letniej. Kochankowie”

fot. Marek Stasiulewicz

Spektakl powstał jako projekt Agaty Soboczyńskiej w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku „Młodzi Twórcy 2019″ przy współpracy z Akademią Teatralną w Warszawie Filią w Białymstoku.