STUDENCI NA FESTIWALU „RZECZY ISTNOŚĆ”

Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu RZECZY ISTNOŚĆ to projekt poświęcony twórcom, którym partneruje na scenie szeroko pojęta „nieożywiona forma”. Gdański festiwal sprzyja przyglądaniu się perspektywom rozwoju teatru lalek, metodom kształcenia kolejnego pokolenia artystów, porównaniu doświadczeń lalkarzy z Polski, Czech i Słowacji.

Tematem tegorocznego wydarzenia, a równocześnie kluczem do wyboru twórców i zjawisk jest FIGURA w działaniu teatralnym. Przez trzy dni (6-9 września)  swoje prace zaprezentują artyści z wieloletnim doświadczeniem oraz młodzi adepci sztuki lalkowej, w tym również nasi absolwenci i studenci. Publiczność obejrzy m.in. etiudę „Odmęt” Marka Idzikowskiego, studenta III roku reżyserii. Więcej o spektaklu: ODMĘT. Podczas festiwalu odbędą warsztaty Kina Manualnego, które jest jedną z autorskich technik teatru przedmiotu Adama Walnego (pomysłodawcy Festiwalu Rzeczy Istność) oraz Otwartej Pracowni Teatru Przedmiotu Fundacji Theatrum Mundi i Studia Jadwigi Możdżer. Spektaklom i warsztatom towarzyszyć będzie także wystawa fotografii teatralnej i marionetek.

Organizatorzy Festiwalu: Fundacja Teatrum Mundi oraz Instytut Teatru Przedmiotu
Wsparcie finansowe: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Gdańsk
Partnerzy Festiwalu: Muzeum Narodowe w Gdańsku, Wspólnota Gdańska, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Oliwski Ratusz Kultury, Studio Jadwigi Możdżer, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Konrada Korzeniowskiego w Gdańsku, Zobacz TV, Koło Naukowo –Artystyczne Źródeł Teatru Uniwersytetu Gdańskiego, Stara Oliwa.pl oraz Rada Dzielnicy Oliwa
Patronat medialny: Radio Gdańsk i portal Trójmiasto.pl