ZAPISANE W PAMIĘCI

Wraz z Muzeum Pamięci Sybiru zapraszamy na coroczne Zaduszki Sybirackie, które odbędą się 6 listopada 2019 r. o godz. 16:00 w naszym Teatrze Szkolnym (ul. Sienkiewicza 14).

Spektakl „Zapisane w pamięci, zapisane w sercu…”, przygotowany przez zespół teatralny „Zakręceni” ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku, przywoła wspomnienia losów Polaków skazanych na rozłąkę i deportację. Podczas wieczoru przypomnimy sylwetki Sybiraków i Sybiraczek: Wiktora Godlewskiego, Barbary Skargi, Zofii Sądel, Eugeniusza Simsona, Henryka Aleksiejczuka, Mariana Malinowskiego, Zofii Lenkowskiej.

Wstęp wolny.

Organizator: Muzeum Pamięci Sybiru
Partnerzy: Związek Sybiraków Oddział w Białymstoku, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku,  Podlaskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru, Szkoła Podstawowa nr 21 im. Marszałka J. Piłsudskiego, Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Mickiewicza w Grajewie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie.