PIERWSZA LICYTACJA DLA RYCERZA MIKOŁAJA

Nasza uczelnia włącza się w pomoc małemu Mikołajowi, który choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Jedyną szansą na uratowanie życia i sprawności dziecka jest nowoczesna terapia genowa, której koszt to niewyobrażalna suma 9 mln. zł.

Wrażliwość to podstawowe narzędzie pracy każdego człowieka teatru, to jednocześnie miecz, który otwiera serca widzów i tarcza, która chroni przed zobojętnieniem – dlatego jako wrażliwa społeczność akademicka chcemy choć w niewielki sposób pomóc rodzicom małego Rycerza Mikołaja osiągnąć niemożliwe – zebrać fundusze potrzebne na leczenie.

W ramach działań na rzecz chorego Mikusia wystawiliśmy 10 września na licytację oryginalną lalkę teatralną, a dokładnie kukłę, pochodzącą z prywatnych zbiorów Prorektor Marty Rau. Zobacz licytację na Facebooku.

Lalka projektu Joanny Braun grała w przedstawieniu „Kopciuszek, czyli magia koła” w reż. Krzysztofa Raua wystawionym po raz pierwszy w 1999 roku w Teatrze Banialuka w Bielsku Białej.

Licytacja zakończy się 12.09.2020, o godz. 20:00

Uczelnia planuje wystawić na licytację również prace innych wykładowców, m.in. prof. Jarosława Perszki, prof. Andrzeja Dworakowskiego, czy dr Martyny Štěpán-Dworakowskiej. Studenci i pracownicy będą natomiast kwestować na rzecz chłopca podczas dwóch imprez biegowych – 3 listopada (półmaraton) i 11 listopada (bieg niepodległości).

Małego Mikołaja można wspomóc datkiem biorąc udział w licytacji lub dołączając do społeczności działającej na rzecz malucha.