TY!DZIEŃ OTWARTY: AKTORSTWO TEATRU LALEK

TY!DZIEŃ OTWARTY ON-LINE W ATB dzień pierwszy / ujęcie pierwsze.
Witajcie!
Zaczynamy od samego początku, wielkiego wybuchu i Adama i Ewy w jednym. Bracia lalkarze Karol i Mateusz Smaczni – wcześniej absolwenci, a obecnie wykładowcy naszej uczelni – mówią o tym, czym jest aktorstwo teatru lalek i szerzej – teatr ożywionej formy. Na swoich przykładach pokazują, jakimi odmiennymi ścieżkami artystycznymi można kroczyć po “białostockich lalkach” oraz objaśniają, jak szeroki wachlarz umiejętności i praktycznych narzędzi teatralnych zdobywają studenci tego kierunku.
Zapraszamy do oglądania [KLIKNIJ W ZDJĘCIE] i zapisów na wtorkowe warsztaty z wykładowcami, których plan znajduje się poniżej!

19.04 (poniedziałek) / KIERUNEK AKTORSKI / godz. 10 / Karol i Mateusz Smaczni zapraszają do studiowania aktorstwa / fanpage oraz wydarzenie na Facebooku

dr Karol Smaczny – aktor, arteterapeuta, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Wcześniej związany na stałe z teatrem Wierszalin w Supraślu, obecnie współpracuje z teatrami instytucjonalnymi i niezależnymi. Prowadzi zajęcia z zakresu współczesnych technik lalkowych.
dr Mateusz Smaczny – aktor Białostockiego Teatru Lalek, współpracujący z nieformalnymi grupami teatralnymi. Prowadzi zajęcia z zakresu zadań aktorskich z przedmiotem.

💛 20.04 (wtorek) / KIERUNEK AKTORSKI / godz. 14-19:30 / Platforma Teams / Warsztaty on-line z wykładowcami

Jak się zapisać? Wybierz interesujące Cię warsztaty z listy poniżej i napisz do nas na adres: bots.fb@e-at.edu.pl. W mailu podaj wybrane warsztaty i prowadzącego(ą), swoje imię i nazwisko, wiek, nr telefonu i adres mailowy. Możesz się zgłosić na konkretne warsztaty najpóźniej dzień przed ich rozpoczęciem (do godz. 16). Potwierdzimy zwrotnie Twój udział w warsztatach lub poinformujemy Cię o braku miejsc. Ciebie z kolei prosimy o potwierdzenie zaproszenia w wydarzeniu na platformie Teams.

Warsztaty aktorskie
Emisja głosu
Godz. 14.00 – 15.30 / dr hab. Bożena Bojaryn-Przybyła / 10 osób
Godz. 14.30 – 16.00 / mgr Marcin Ozga / 10 osób

dr hab. Bożena Bojaryn-Przybyła – specjalistka w zakresie chóralistyki oraz emisji głosu. Prowadzi zajęcia ze śpiewu zespołowego oraz indywidualnych ćwiczeń wokalnych.
mgr Marcin Ozga – absolwent Wydziału Instrumetalno-Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Prowadzi własną działalność artystyczną w zakresie kształcenia głosu oraz śpiewu solowego, jest współzałożycielem męskiego sekstetu wokalnego Siedem. Uczy emisji głosu.

Technika mowy
Godz. 14.30 – 16.00 / mgr Julita Cichońska / 10 osób
Godz. 14.00 – 15.30 / mgr Iwona Szczęsna / 10 osób

mgr Julita Cichońska – absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza Filii w Białymstoku, prowadzi zajęcia z zakresu techniki mowy i rytmiki.
mgr Iwona Szczęsna – aktorka Białostockiego Teatru Lalek, absolwentka Podyplomowego Studium Logopedycznego na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Prowadzi zajęcia na kierunku aktorskim z fonetyki i techniki mowy.

Współczesne techniki lalkowe
Godz. 16.00 – 17.30 / dr Karol Smaczny / 10 osób
Prosimy o przygotowanie następujących materiałów: blok techniczny A4, pistolet z klejem, zszywacz, taśma klejąca.
Godz. 17.30 – 19.00 / dr Agnieszka Makowska / 10 osób
Prosimy o przygotowanie dwóch małych rzeczy: coś okrągłego, coś płaskiego oraz rzeczy trzeciej: coś długiego i giętkiego.

dr Agnieszka Makowska – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku, współzałożycielka Nieformalnej Grupy Avis, współautorka sztuk dla dzieci, autorka teatralnych scenografii. Współpracowała z wieloma teatrami instytucjonalnymi i nieformalnymi. Obecnie współpracuje z teatrem Malabar Hotel, z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Rampa w Warszawie, Teatrem na Pradze oraz Teatrem Figur w Krakowie. Prowadzi zajęcia z zakresu teatru ożywionej formy.