TY!DZIEŃ OTWARTY: REŻYSERIA TEATRU LALEK

TY!DZIEŃ OTWARTY ON-LINE W ATB dzień trzeci / ujęcie pierwsze
Reżyserka i wykładowczyni naszej uczelni Agata Biziuk mówi, czym z całą pewnością nie jest teatr lalek, jakimi środkami wyrazu się posługuje i co jest jego największą siłą.
Zapraszamy do oglądania [KLIKNIJ W ZDJĘCIE] i zapisów na środowe warsztaty z wykładowcami, których plan znajduje się poniżej!
💙 21.04 (środa) / KIERUNEK REŻYSERSKI / godz. 10 / Agata Biziuk zaprasza do studiowania reżyserii / fanpage oraz wydarzenie na Facebooku

mgr Agata Biziuk – reżyserka i dramatopisarka. Stworzyła do tej pory wiele znanych i nagradzanych w całej Polsce spektakli, m.in.: „Dr@cula”, „Vagina dentata” oraz „Konstelacje” (Teatr Polski w Poznaniu). Realizuje zwykle przedstawienia oparte na własnych tekstach lub dokonuje daleko posuniętych adaptacji. Jej spektakle były wielokrotnie nagradzane m.in. Świadectwem Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego przyznawanym przez Polski Ośrodek ASSITEJ. Finalistka konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2013 r. Prowadzi zajęcia na reżyserii.

Warsztaty reżyserskie
Godz. 13.00 – 14.30 / dr Bernarda Bielenia Casting, czyli rzecz gra rolę / 10 osób
Godz. 14.00 – 15.30 / mgr Honorata Mierzejewska-Mikosza Mieć pomysł/ 10 osób
Godz. 15.00 – 16.30 / mgr Robert Jarosz Wprowadzenie do ćwiczeń dramaturgicznych/ 10 osób

Każdy z warsztatów reżyserskich będzie rozpoczynał się 15 minutowym wprowadzeniem. Warsztaty będą posiadać walory praktyczne i każdy indywidualnie, na ile pozwolą możliwości spotkania online, będzie mógł wykonać ćwiczenia związane z tematyką warsztatów. Każdy z chętnych będzie mógł skorzystać ze wszystkich, kolejno następujących po sobie warsztatów, poruszających różną tematykę i zagadnienia.

dr Bernarda Bielenia – absolwentka kierunków aktorskiego i reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku. Jest autorką filmów, reportaży, felietonów oraz twórczynią telewizyjnych programów kulturalnych i edukacyjnych. Współpracuje ze Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku, gdzie reżyseruje spektakle dyplomowe. Jest członkiem zarządu Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA oraz wiceprezesem Białostockiego Stowarzyszenia Artystów Lalkarzy. Prowadzi przedmiot Technika pracy z aktorem – sceny lalkowe.
mgr Robert Jarosz – reżyser, dramatopisarz, absolwent reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie Filii w Białymstoku oraz Podyplomowych Studiów Menadżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Prowadzi zajęcia: Dramaturgia ćwiczenia i Warsztat dramaturgiczny.
mgr Honorata Mierzejewska-Mikosza – aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek w Olsztynie, absolwentka aktorstwa i reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku oraz Studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego- Wiedza o książkach dla dzieci i młodzieży, współzałożycielka Stowarzyszenia Artystycznego Teatr Poddańczy. Pracuje jako scenarzystka, reżyserka i aktorka, laureatka nagród teatralnych, stypendystka Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Prowadzi zajęcia na reżyserii.