NARODOWE CZYTANIE 2021

Zapraszamy w sobotę, 4 września o godz. 14:00 na dzieciniec Pałacu Branickich w Białymstoku na 10. jubileuszowe Czytanie Narodowe, w którym udział biorą dwie studentki II roku aktorstwa: Laura Walczak i Julia Żak.

W tym roku interpretowany będzie dramat Gabrieli Zapolskiej “Moralność pani Dulskiej”. Laura i Julia zagrają siostry: niesforną Hesię i dobroduszną Melę. Czytanie reżyseruje nasz absolwent i aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki, Patryk Ołdziejewski. W pozostałych rolach również będzie można zobaczyć naszych absolwentów.

Czytaj pełny program wydarzenia

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Jest to akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu.

Laura Walczak, fot. Marysia Koniuszewska