PREMIERA! CZYTANIE PERFORMATYWNE

Zapraszamy na wieczór w iście lynchowskim klimacie!

tu w okolicy. na mokradłach, kiedy jeszcze rzeka co roku występowała z brzegów, kiedy nie było jeszcze centrum handlowego na bagnach. kiedy jeszcze rządził król, a neony nie rozświetlały nocy. i kiedy w świetle księżyca błyszczały rośliny zwane wełniankami. kiedy jeszcze wierzono w upiory z mokradeł, śniono o elfach i widziano w wyobraźni błędne ogniki. włóczył się tu taki, przeganiany z miejsca na miejsce. paul reininger oszołomiony kartami i alkoholem, chodził po mokradłach tam, gdzie nikt nie odważył się wejść, i pewnego razu, kiedy zataczając się̨ wracał do domu przez moczary usłyszał głosy. z mokradeł. chodź na mokradła. paulu reiningerze. wiemy, czego pragniesz ponad wszystko. potrzebujesz siedmiu serc. serc siedmiu dziewcząt. potem staniesz się, kim chcesz. znikniesz.

Po latach ożywa klątwa Paula Reiningera i wkrada się do prowincjonalnego miasteczka serią okrutnych morderstw. Lokalne śledztwo prowadzi do… sercowego rozwiązania sprawy.

Sztuka „Pożeracz serc” („der herzerlfresser”) Ferdinanda Schmalza w przekładzie Jacka Kaduczaka to misternie utkana pajęczyna relacji międzyludzkich na tle budującego się centrum konsumpcjonizmu.

W czytaniu performatywnym wezmą udział studenci i wykładowcy Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku

premiera: 
16 listopada 2021, g. 20:15, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego
wstęp wolny

realizatorzy:
reżyseria – Artur Dwulit
improwizacje muzyczne – Marcin Nagnajewicz

obsada:
gangsterer andi – Michał Świderski (student AT)
rolnik rudi – Błażej Piotrowski
fauna florentyna – Izabela Budzinowska (studentka AT)
pedicure irena – Magdalena Ołdziejewska
strzałka Herbert – Artur Dwulit

organizatorzy:
Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku we współpracy z Austriackim Forum Kultury / Österreichisches Kulturforum Warschau.  Prawa autorskie reprezentuje Agencja Dramatu i Teatru ADiT

notka o autorze: Ferdinand Schmalz (ur. 1985) – uznany austriacki dramaturg młodego pokolenia. W 2014 r. prestiżowe pismo teatralne „Theater heute“ przyznało mu tytuł autora roku w kategorii młodych dramaturgów (Nachwuchsautor). W 2017 otrzymał nagrodę literacką im. Ingeborg Bachmann.

UWAGA!
Zgodnie z Zarządzeniem Rektora Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie nr 33/2021 z dn. 23.09.2021 wstęp do budynków Akademii, począwszy od 29.09.2021 mają wyłącznie osoby w pełni zaszczepione albo posiadające aktualny negatywny wyniku testu RT-PCR lub antygenowego na obecność wirusa Sars-Cov-2 (wykonanego w punkcie diagnostycznym maksymalnie 7 dni przed okazaniem). Zaświadczenia szczepienne / wyniki testów będą weryfikowane przez pracowników uczelni. Dane osobowe nie będą gromadzone i przetwarzane przez Akademię Teatralną.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.