PREMIERA! CZYTANIE PERFORMATYWNE

Zapraszamy na wieczór w iście lynchowskim klimacie!

tu w okolicy. na mokradłach, kiedy jeszcze rzeka co roku występowała z brzegów, kiedy nie było jeszcze centrum handlowego na bagnach. kiedy jeszcze rządził król, a neony nie rozświetlały nocy. i kiedy w świetle księżyca błyszczały rośliny zwane wełniankami. kiedy jeszcze wierzono w upiory z mokradeł, śniono o elfach i widziano w wyobraźni błędne ogniki. włóczył się tu taki, przeganiany z miejsca na miejsce. paul reininger oszołomiony kartami i alkoholem, chodził po mokradłach tam, gdzie nikt nie odważył się wejść, i pewnego razu, kiedy zataczając się̨ wracał do domu przez moczary usłyszał głosy. z mokradeł. chodź na mokradła. paulu reiningerze. wiemy, czego pragniesz ponad wszystko. potrzebujesz siedmiu serc. serc siedmiu dziewcząt. potem staniesz się, kim chcesz. znikniesz.

Po latach ożywa klątwa Paula Reiningera i wkrada się do prowincjonalnego miasteczka serią okrutnych morderstw. Lokalne śledztwo prowadzi do… sercowego rozwiązania sprawy.

Sztuka „Pożeracz serc” („der herzerlfresser”) Ferdinanda Schmalza w przekładzie Jacka Kaduczaka to misternie utkana pajęczyna relacji międzyludzkich na tle budującego się centrum konsumpcjonizmu.

W czytaniu performatywnym wezmą udział studenci i wykładowcy Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku

premiera:
16 listopada 2021, g. 20:15, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego
wstęp wolny

realizatorzy:
reżyseria – Artur Dwulit
improwizacje muzyczne – Marcin Nagnajewicz

obsada:
gangsterer andi – Michał Świderski (student AT)
rolnik rudi – Błażej Piotrowski
fauna florentyna – Izabela Budzinowska (studentka AT)
pedicure irena – Magdalena Ołdziejewska
strzałka Herbert – Artur Dwulit

organizatorzy:
Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku we współpracy z Austriackim Forum Kultury / Österreichisches Kulturforum Warschau.  Prawa autorskie reprezentuje Agencja Dramatu i Teatru ADiT

notka o autorze: Ferdinand Schmalz (ur. 1985) – uznany austriacki dramaturg młodego pokolenia. W 2014 r. prestiżowe pismo teatralne „Theater heute“ przyznało mu tytuł autora roku w kategorii młodych dramaturgów (Nachwuchsautor). W 2017 otrzymał nagrodę literacką im. Ingeborg Bachmann.

UWAGA!
Zgodnie z Zarządzeniem Rektora Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie nr 33/2021 z dn. 23.09.2021 wstęp do budynków Akademii, począwszy od 29.09.2021 mają wyłącznie osoby w pełni zaszczepione albo posiadające aktualny negatywny wyniku testu RT-PCR lub antygenowego na obecność wirusa Sars-Cov-2 (wykonanego w punkcie diagnostycznym maksymalnie 7 dni przed okazaniem). Zaświadczenia szczepienne / wyniki testów będą weryfikowane przez pracowników uczelni. Dane osobowe nie będą gromadzone i przetwarzane przez Akademię Teatralną.