NA ISLANDIĘ DZIĘKI ERASMUS+

Wyjazd zrealizowany w ramach programu Erasmus Plus – Mobilność edukacyjna KA-131

W dniach 7 -11 lutego 2022 roku dr Tomasz Graczyk poprowadził zajęcia z tańca współczesnego z elementami improwizacji ruchowej oraz pracy z tekstem i głosem w Iceland University of the Arts (Reykjavik) (link zewnętrzny).

Zajęcia skierowane były do studentów kierunku tanecznego III roku, uczących się na Wydziale Sztuk Performatywnych. Codzienny blok zajęć podzielony był na dwie części: pierwsza część – ciało w ruchu, druga – tekst i głos w pracy scenicznej. Celem zajęć było zwiększenie umiejętności ruchowych z techniki tańca współczesnego, rozwijanie wyobraźni ruchowej, pogłębienie świadomości dotyczącej możliwości własnego ciała, rozwijanie umiejętności rozpoznawania napięć fizycznych ograniczających ekspresję ruchową i werbalną oraz zwrócenie uwagi na rolę wyobraźni w interpretacji tekstu literackiego.

Podczas pracy studenci tworzyli między innymi krótkie formy taneczne na podstawie wybranego przez nich wiersza, zapoznali się z ćwiczeniami wspierającymi wyzwalanie naturalnego głosu oraz wykorzystania wyobraźni w interpretacji tekstu. Zajęcia wzbogaciły program nauczania uczelni partnerskiej, który uwzględnia w swojej strukturze pracę warsztatową z pedagogami zapraszanymi z innych państw.