STUDENTKI ZŁOŻYŁY ŚLUBOWANIE

Choć to kwiecień, nie październik, i nie inauguracja, a zwykły dzień w naszej niezwykłej uczelni – chcemy się z Wami podzielić kameralnym świętem, które miało przed chwilą miejsce w naszych murach.
14 kwietnia AD 2022 uroczyste ślubowanie na studentki Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza Filii w Białymstoku złożyły: Daria, Lesia, Kateryna, Maryna, Kristina, Polina i Lada – do niedawna kształcące się w Narodowym Uniwersytecie Artystycznym im. Iwana Kotlarewskiego w Charkowie w Ukrainie.

Pierwsze trzy z nich dołączyły do IV roku aktorstwa i właśnie intensywnie pracują nad egzaminem z piosenki aktorskiej i spektaklem dyplomowym. Efekty ich pracy będziecie mogli zobaczyć pod koniec maja w naszym Teatrze Szkolnym. Kolejne cztery przyjęliśmy na pierwszy rok aktorstwa.

Życzymy naszym nowym studentkom, żeby czuły się bezpiecznie i znalazły tu jak najlepsze warunki do rozwijania warsztatu aktorskiego oraz eksperymentowania z formą i własną wrażliwością.

Gaudeamus igitur!