PŁUCA / LUNGS NA NOC MUZEÓW

Zapraszamy w maju do Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego na premierowe pokazy spektaklu “Płuca / Lungs”  Duncana  Macmillana. 14 maja zagramy przedstawienie w ramach Nocy Muzeów.

GRAMY:
14 maja (sobota), godz. 18:00 – pokaz przedpremierowy, wstęp bezpłatny (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc) BRAK MIEJSC
15 maja (niedziela), godz. 18:00 – bilety w cenie 10 zł (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc)

Miejsce: Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego, ul. H. Sienkiewicza 14
Czas trwania: 80 minut
Rezerwacje miejsc: wyłącznie telefonicznie pod numerem 85 743 54 53 (poniedziałek–piątek, w godz. 9:00-15:00)

Opis spektaklu:

W czasach globalnego niepokoju, terroryzmu i napiętych stosunków politycznych, młoda para stojąc w kolejce w Ikei podejmuje decyzję, że postarają się o dziecko. Nie wychodzą z tym po co przyszli, ale za to zaopatrzyli się w cały zestaw dylematów. Mają świadomość, że czas brutalnie ucieka. Ale czy moralne jest wydanie na świat człowieka, który będzie produkował dziesięć tysięcy ton dwutlenku węgla, jeśli naprawdę zależy ci na losie ziemi? To waga całej wieży Eiffla! Para chce mieć dziecko z właściwych powodów. Tylko czym są właściwe powody? Czy decyzja o rodzicielstwie jest zawsze tragiczna w skutkach? Ciągle towarzyszący im niepokój i katastroficzne wizje. Czują strach przed końcem znanego im życia. Co zniszczą jako pierwsze – planetę czy związek.

Płuca to historia obawy o rozpad znanego nam świata. O pokoleniu, którym kieruje niepewność, wątpliwości i stres. A przede wszystkim o miłości – niedoskonałej, trudnej, ale prawdziwej. Takiej, od której brakuje tchu.

Duncan  Macmillan, autor i reżyser. Jako dramaturg rezydował w Paines Plough i Royal Exchange Theatre. Zdobył dwie nagrody Bruntwood Playwriting Competition w 2006 roku.

Do innych otrzymanych przez autora nagród należą:

• UK Theatre Best Director, 2014
  • Best New Play at the Off West End Awards, 2013
  • Nestroypreis for Best German Language Production, 2013
  • Big Ambition Award, Old Vic 2009
  • Pearson Prize, 2008

Opis sztuki i bio autora zaczerpnięte ze strony Agencji ADiT

Płuca / Lungs
egzamin z podstaw pracy nad rolą na III roku aktorstwa

autor: Duncan  Macmillan
przekład: Anna Gujska