PROF. MARTA RAU NA FESTIWALU MASTER 2022

Prorektor ds. Filii w Białymstoku, prof. Marta Rau na zaproszenie szwajcarskiej uczelni Accademia Teatro Dimitri  w dniach 20 – 21 maja 2022 uczestniczyła w Festiwalu Master 2022 polegającym na prezentacji spektakli dyplomowych studentów studiów magisterskich teatru fizycznego.

Pierwszego dnia prof. Marta Rau wzięła udział w dyskusji panelowej dotyczącej procesu nauczania studentów lalkarstwa, programu studiów, zmian, które wprowadzamy, opisu naszego systemu kształcenia, podejścia do studentów, celów, które zakładamy itp.

Drugiego dnia, wraz z innymi zaproszonymi gośćmi, rozmawiała o problemach, z którymi mierzą się obecnie wszystkie uczelnie artystyczne, takich jak: pandemia, kryzys gospodarczy i finanse, doniesienia o przemocy w szkolnictwie artystycznym, wojna w Ukrainie.

Prof. Marta Rau:

To były bardzo interesujące dyskusje z udziałem grona pedagogicznego Dimitri i studentów. Byłam tam jedyną osobą zajmującą się teatrem lalek. Ponieważ Dimitri dopiero wprowadza program studiów magisterskich z zakresu lalkarstwa (w zeszłym roku pierwszy nabór) byłam poproszona o podzielenie się swoim doświadczeniem. W ciągu dwóch dni (20, 21 maja) obejrzałam również cztery spektakle studentów studiów magisterskich teatru fizycznego, dla których były to spektakle dyplomowe. Na tym tez polegał ich festiwal – prezentacji spektakli dyplomowych w trzy majowe weekendy. Bardzo inspirujące spotkanie, które dało perspektywę nawiązania bliższej współpracy w przyszłości. Jest chęć z obu stron.