TROJE W SPISIE JACKA SIERADZKIEGO

30 edycja Subiektywnego spisu aktorów teatralnych krytyka Jacka Sieradzkiego i naszej Filii przyniosła kilka uśmiechów dumy.

Znaleźli się w nim nasi wspaniali absolwenci: Izabela Zachowicz (m.in. za rolę w spektaklu „Będzie znak” Gosi Dębskiej, kategoria nadzieja) oraz Wojciech Stachura (kategoria zwycięstwo), a także w kategorii „mistrzostwo” nasz prześwietny wykładowca Łukasz Lewandowski.

Przeczytajcie fragmenty recenzji Jacka Sieradzkiego.

Iza Zachowicz (na postawie ról w spektaklach “Będzie znak” w reż. Gosi Dębskiej oraz “Ludzie/Psy” i “Wykluczeńcy” Analog Collective): “[…] jest w niej pasja, temperament, łatwość nawiązywania kontaktu z widownią, zdolność przyciągania uwagi. Czyli sporo walorów do walki na upiornie ciężkim rynku. Niech znajdzie na nim swoje miejsce.”

Wojciech Stachura (na podstawie roli w spektaklu “Beton” w reż. Michała Derlatki): “Wchodząc w interakcje z krociem przedmiotów, precyzyjnie lokując działania w zmieniającym się czasie, wcielając się chwilami na mgnienie w inne postacie, ma jeszcze miejsce – i siłę – na dystans, na lekki uśmiech, na wzniesienie się ponad światek, który pracowicie stwarza. Fantastyczna robota.”

Łukasz Lewandowski (na postawie roli Jerzego Grotowskiego w “Sztuce intonacji” w reż. Anny Wieczur): “A gdzie magnetyczna siła, o której mówią legendy? Jak zagrać charyzmę, żeby niechcący nie potęgować ośmieszania? W spektaklu Anny Wieczur jego Grotowski raz czy drugi w trakcie konwersacji, bez wysiłku, od niechcenia staje na głowie, zastyga na parę chwil. Mamy pamiętać: ten facet jest tym, co tu widzicie i kimś jeszcze. Kimś nie byle jakim. Siła skrótu, czy nie na tym przypadkiem polega sztuka?”

Wspomnianym aktorom i aktorce gratulujemy docenienia i naturalnie przychylamy się do wszystkich zachwytów.

Kliknij i zapoznaj się z pełnym spisem.

Grafika: materiały prasowe Instytutu Teatralnego