METAMORFOZY LALEK 2023

w dniach 16-24 czerwca odbędzie się 5. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek dla Dorosłych „Metamorfozy Lalek” organizowanego przez Białostocki Teatr Lalek. Festiwal prezentuje wybrane spektakle teatru formy z Polski i zagranicy, m.in. z Czech, Francji, Holandii, Ukrainy czy Hiszpanii.
W jego ramach goście wydarzenia i białostocka publiczność zobaczą dwa spektakle z udziałem naszych studentów:
21 czerwca (środa), godz. 16:00
spektakl dyplomowy „Austeria” w reż. Seba Majewskiego, Teatr Szkolny ul. H. Sienkiewicza 14. Kliknij i przejdź do strony spektaklu.
24 czerwca (sobota), godz. 13:00
NIGHT CALL, COLLECT Raya Bradbury’ego w reż. Lesi Marii Pasichnyk i z udziałem Darii Holovchanskiej, scena kameralna BTL, ul. Kalinowskiego 1. Spektakl w ramach programu Rezydencje Artystyczne. Białoruś i Ukraina.
He sat silently.
He sat,  man eighty years old. He sat in an empty room in an empty house on an empty street in an empty town on the empty planet Mars. He sat as he had sat now for fifty years, waiting.
On the table in front of him lay a telephone tha had not rung for a long, long time.
Siedział w milczeniu.
Siedział, osiemdziesięcioletni człowiek. Siedział w pustym pokoju w pustym domu przy pustej ulicy w pustym mieście na pustej planecie Mars.
Siedział tak, jak siedział od pięćdziesięciu lat, czekając.
Na stole przed nim leżał telefon. Telefon, który nie dzwonił od dawna.
Ray Bradbury
TWÓRCY
Lesia Mariia Pasichnyk – reżyseria, muzyka
Daria Holovchanska – gra aktorska, scenografia, wideo
Gabriela Andrulewicz – montaż wideo

Mateusz Smaczny – koordynator artystyczny

Sztuka NIGHT CALL, COLLECT – adaptacja i wykonywanie za zgodą Ray Bradbury Literary Works LLC. Copyright © 1969 Ray Bradbury. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Trzymamy kciuki za dobre przyjęcie obu prezentacji przez festiwalową publiczność!