Poemat o Chrystusie Dziecięcym – klip

kadr z teledysku

Zapraszamy do obejrzenia teledysku inspirowanego spektaklem “Sztambuch syberyjski – impresje”, który miał swoją premierę 16 września 2023 roku, w przeddzień Światowego Dnia Sybiraka i 84. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, w plenerowej przestrzeni Muzeum Pamięci Sybiru.

Spektakl poświęcono tragicznym losom dzieci poddawanych rusyfikacji i totalitarnej przemocy.

Realizacja teledysku:
reżyseria, śpiew: Artur Dwulit
tekst: Krzysztof Kamil Baczyński
muzyka: Marcin Nagnajewicz
śpiew chóralny: Chór Dziecięco-Młodzieżowy Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Ewy Rafałko
realizacja zdjęć: Sebastian Łukaszuk, Ireneusz Prokopiuk
montaż: Sebastian Łukaszuk

Dziękujemy Muzeum Pamięci Sybiru za zaproszenie do współpracy, zaufanie i wsparcie.

Realizacja spektaklu:
scenariusz i reżyseria: Artur Dwulit
scenografia: Martyna Štěpán-Dworakowska
muzyka: Marcin Nagnajewicz
choreografia i ruch sceniczny: Magdalena Ołdziejewska
reżyseria świateł: Maciej Iwańczyk
realizacja dźwięku, mix, mastering: Mirosław Bobowik
występują: Maryna Bazdyrieva, Małgorzata Bekisz, Lada Borovska, Vasil Dashkevich, Magdalena Kamińska, Kacper Malinowski, Stanisław Michalski, Kacper Rokosz, Natalia Walaszczyk, Angelika Włoch
saksofon: Kamil Skorupski
zespół produkcyjny: Karolina Baczar, Anna Chilińska, Małgorzata Dąbrowicz, Mariusz Doroszko, Sebastian Łukaszuk, Krzysztof Matosek, Jan Mróz, Tomasz Pienicki, Zbigniew Romanyk, Róża Turlińska, Magdalena Wieremiejuk
__________________
organizatorzy: Muzeum Pamięci Sybiru, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku
współpraca: Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Poniżej znajduje się okno z portalu YouTube zawierające teledysk. Kliknij w okno i obejrzyj wideo bezpośrednio na tej stronie lub kliknij w link zewnętrzny: https://youtu.be/3WTL0mMdGyQ i obejrzyj na portalu YouTube.