- Jeśli zawsze chciałeś_aś zostać aktorem_ką, reżyserem_ką, scenografem_ką…
- Jeśli pociąga Cię teatr ożywionej formy, plastyczny…
- Jeśli szukasz dobrego sposobu na przygotowanie się do egzaminów wstępnych – zgłoś się na bezpłatne konsultacje on-line dla kandydatów na studia w naszej uczelni!
Co trzeba zrobić?
- Wybierz odpowiadającą Ci datę oraz pedagoga_żkę.
- Zapisz się mailowo.
- Przygotuj tekst i/lub piosenkę i przedstaw swoją interpretację prowadzącemu_ej.
- Jeśli spodobają Ci się konsultacje on-line – poleć je swoim znajomym!
1. Wybierz odpowiadającą Ci datę oraz pedagoga_żkę.
Wybierz odpowiadający Ci termin oraz wykładowcę_czynię z listy poniżej. Konsultacje rozpoczynamy o pełnej godzinie. Każdy kandydat_ka ma 20 minut do wykorzystania. Konsultujemy max 3 osoby w danej sesji. Biogramy pedagogów znajdziesz poniżej.
2. Zapisz się mailowo.
Jeśli wybrałeś_aś już termin i pedagoga_żkę, napisz do nas na adres: bots.fb@e-at.edu.pl (maile są odbierane w godzinach: 8:00 – 16:00, pn-pt) i podaj preferowany dzień spotkania i nazwisko pedagoga_żki, swoje imię i nazwisko, wiek, nr telefonu i kontakt na skype. Zapisu na konkretny termin można dokonać najpóźniej na dobę przed wybraną datą. Poinformujemy Cię zwrotnie, o której godzinie pedagog_żka skontaktuje się z Tobą przez skype.
Pamiętaj: na minimum dobę przed Twoim ustalonym terminem wyszukaj w katalogu skype otrzymany od nas w mailu zwrotnym identyfikator konsultacji i napisz na czacie wiadomość powitalną ze swoim imieniem i nazwiskiem.
3. Przygotuj tekst i/lub piosenkę i przedstaw swoją interpretację nauczycielowi_ce.
Podczas konsultacji możesz sprawdzić swoją dykcję, słuch muzyczny, predyspozycje do zawodu, omówić przebieg egzaminów. Zanim wyślesz zgłoszenie, przeczytaj poniższe biogramy pedagogów i sprawdź, czym każdy_a z nich się zajmuje.
4. Jeśli spodobają Ci się konsultacje on-line – poleć je swoim znajomym! Dziękujemy!
Terminarz konsultacji
Aktorstwo teatru lalek, środy, godz. 15:00 – 16:00
14.02 – Jacek Dojlidko (brak miejsc)
21.02 – Magdalena Kiszko-Dojlidko (brak miejsc)
28.02 – Karol Smaczny (brak miejsc)
6.03 – Paula Czarnecka (brak miejsc)
13.03 – Błażej Piotrowski (brak miejsc)
20.03 – Katarzyna Siergiej (brak miejsc)
27.03 – Mateusz Smaczny (brak miejsc)
3.04 – Łucja Grzeszczyk (brak miejsc)
10.04 – Michał Jarmoszuk (brak miejsc)
17.04 – Anna Gajewska (brak miejsc)
24.04 – Jacek Dojlidko (brak miejsc)
8.05 – Agnieszka Makowska (brak miejsc)
15.05 – Karol Smaczny (brak miejsc)
22.05 – Paula Czarnecka (brak miejsc)
29.05 – Artur Dwulit ze wszystkimi kandydatami (brak miejsc)
Aktorstwo teatru lalek, dykcja, poniedziałki, godz. 15:00-16:00
Aktorstwo teatru lalek, głos, poniedziałki, godz. 15:00-16:00
Aktorstwo teatru lalek, głos, poniedziałki, godz. 14:00-15:00
Reżyseria teatru lalek, poniedziałek, 15:00 – 16:00
19.02, 4.03, 18.03, 8.04, 22.04, 13.05, 27.05 – Bernarda Bielenia
15.04 – Magdalena Miklasz
6.05 – Rafał Szumski
Reżyseria teatru lalek, poniedziałek, 13:00 – 14:00
11.03 – Helena Radzikowska
Technologia teatru lalek, poniedziałek, 13:00 – 14:00
12.02, 26.02, 11.03, 25.03, 15.04, 6.05, 20.05 – Martyna Štěpán-Dworakowska
Technologia teatru lalek, wtorek, 13:00 – 14:00
9.04 – Karolina Krot
Technologia teatru lalek, wtorek, 15:00 – 16:00
23.04 – Małgorzata Tarasewicz-Wosik
Prowadzący – kierunek aktorski
dr hab. Bożena Bojaryn-Przybyła – specjalistka w zakresie chóralistyki oraz emisji głosu. Prowadzi zajęcia ze śpiewu zespołowego oraz indywidualnych ćwiczeń wokalnych.
mgr Julita Cichońska – absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza Filii w Białymstoku, prowadzi zajęcia z zakresu techniki mowy i rytmiki.
dr Paula Czarnecka – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku, współpracuje z teatrami instytucjonalnymi i niezależnymi. Prowadzi zajęcia z zakresu współczesnych technik lalkowych i teatru ożywionej formy.
dr hab. Jacek Dojlidko – aktor Białostockiego Teatru Lalek, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Prowadzi przedmiot pn. Klasyczne techniki lalkowe.
dr hab. Artur Dwulit – aktor, reżyser, dziekan ds. kierunków Akademii Teatralnej w Warszawie Filii w Białymstoku i absolwent tej uczelni, aktor Białostockiego Teatru Lalek.
dr hab. Anna Gajewska – aktorka teatralna, telewizyjna i dubbingowa, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, prowadzi zajęcia z interpretacji wiersza.
dr Łucja Grzeszczyk – pełnomocniczka dziekana ds kierunków Akademii Teatralnej w Warszawie Filii w Białymstoku, aktorka Białostockiego Teatru Lalek. Prowadzi zajęcia z zakresu klasycznych technik lalkowych.
dr Michał Jarmoszuk – aktor Białostockiego Teatru Lalek, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Prowadzi zajęcia jako specjalista pantomimy i gry aktorskiej w Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku, realizuje autorskie projekty teatralne. Prowadzi zajęcia: Gra aktora w masce.
dr Magdalena Kiszko-Dojlidko – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Prowadzi zajęcia: Laboratorium cienia.
dr Agnieszka Makowska – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku, współzałożycielka Nieformalnej Grupy Avis, współautorka sztuk dla dzieci, autorka teatralnych scenografii. Współpracowała z wieloma teatrami instytucjonalnymi i nieformalnymi. Obecnie współpracuje z teatrem Malabar Hotel, z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Rampa w Warszawie, Teatrem na Pradze oraz Teatrem Figur w Krakowie. Prowadzi zajęcia z zakresu zadań aktorskich.
mgr Marcin Ozga – absolwent Wydziału Instrumetalno-Pedagogicznego Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Prowadzi własną działalność artystyczną w zakresie kształcenia głosu oraz śpiewu solowego, jest współzałożycielem męskiego sekstetu wokalnego Siedem. Uczy emisji głosu.
dr Błażej Piotrowski – aktor Białostockiego Teatru Lalek, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Prowadzi zajęcia z teatru ożywionej formy na III roku.
dr Karol Smaczny – aktor, arteterapeuta, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Wcześniej związany na stałe z teatrem Wierszalin w Supraślu, obecnie współpracuje z teatrami instytucjonalnymi i niezależnymi. Prowadzi zajęcia z zakresu współczesnych technik lalkowych i teatru ożywionej formy.
mgr Iwona Szczęsna – aktorka Białostockiego Teatru Lalek, absolwentka Podyplomowego Studium Logopedycznego na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Prowadzi zajęcia na kierunku aktorskim z fonetyki i techniki mowy.
Prowadzący – reżyseria
dr Bernarda Anna Bielenia – absolwentka kierunków aktorskiego i reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku. Jest autorką filmów, reportaży, felietonów oraz twórczynią telewizyjnych programów kulturalnych i edukacyjnych. Współpracuje ze Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku, gdzie reżyseruje spektakle dyplomowe. Jest członkiem zarządu Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA oraz wiceprezesem Białostockiego Stowarzyszenia Artystów Lalkarzy. Prowadzi przedmiot Technika pracy z aktorem – sceny lalkowe.
mgr Magdalena Miklasz – ukończyła Szkołę Muzyczną w Nowej Hucie w klasie skrzypiec, Akademię Teatralną im. Al. Zelwerowicza w Białymstoku na Wydziale Lalkarskim (obecnie Filia w Białymstoku) oraz Państwową Wyższą Szkołę Teatralną na Wydziale Reżyserii Dramatu. Była studentką m.in Bogdana Hussakowskiego, Krystiana Lupy, Jana Peszka i Mikołaja Grabowskiego. Dyplomowy spektakl „Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze” wg powieści Aglayi Veteranyi zrealizowała w Teatrze Dramatycznym w Warszawie w 2010 roku. Prowadzi zajęcia z techniki pracy z aktorem na III roku reżyserii.
mgr Helena Radzikowska – aktorka i reżyserka. Absolwentka białostockiej Filii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Ukończyła również studia kulturoznawcze w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Współtworzy niezależny Teatr PAPAHEMA. Współpracowała z wieloma teatrami instytucjonalnymi. Prowadzi zajęcia z techniki pracy z aktorem w planie lalkowym na II roku oraz seminarium reżyserskie na IV roku reżyserii.
mgr Rafał Szumski – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie im. Aleksandra Zelwerowicza, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (2008, obecnie Filia w Białymstoku). Absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (2020). Prowadzi zajęcia z techniki pracy z aktorem na II roku reżyserii.
Prowadzące – technologia teatru lalek
dr Martyna Štěpán-Dworakowska – absolwentka scenografii Akademii Teatralnej w Pradze (DAMU), Katedry Teatru Lalkowego i Alternatywnego, autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, scenograf teatralny. Prowadzi zajęcia na kierunku aktorskim, reżyserskim i technologii teatru lalek.
Zdjęcia wykładowców biorących udział w konsultacjach