Wieczór w reżyserii

Zapraszamy 13 kwietnia (sobota) o godz. 17:00 do Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego na “Wieczór w reżyserii”, czyli prezentację prac powstałych na kierunku reżyseria teatru lalek.

GRAMY

13 kwietnia (sobota), godz. 17:00, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego, ul. H. Sienkiewicza 14, s. 114, 214, 215 i 216 (sale na pierwszym i drugim piętrze bez windy)
Rezerwacje biletów: przyjmujemy telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 (tel.: 85 743 54 53)
Bilety w cenie 20 zł
Wiek odbiorców: 14+

PROGRAM

Helena

Spektakl przedstawia prawdziwą historię dziadków reżyserki opowiedzianą głosem jej dziewiećdziesięciotrzyletniej babci. Podróż, w którą bohaterka zabiera widza jest autentyczna, zabawna i wzruszająca. Bardzo intymna, a jednocześnie zaskakująco uniwersalna. Okolice Białegostoku stają się tu całym światem, „kiedyś” splata się z „teraz” w czułym continuum. W tej opowieści miłość pozwala zachować radość życia mimo granicznych doświadczeń – wojny, choroby, śmierci najbliższych.

Helena swoją historię opowiedziała w 2019 roku (nagranie pochodzi ze zbiorów Historii Mówionej CLZ).

Etiuda powstała na zajęciach „Praca z aktorem w planie lalkowym” prowadzonych przez mgr Helenę Radzikowską na II roku reżyserii.

reżyseria: Magdalena Dąbrowska
występują:
Olimpia Helena Satuła – Lesia Pasichnyk
Władysław Dąbrowski – Tymoteusz Jucha
muzyka: Magdalena Gładkowska
Utwór „Puściła po stole” do słów Bolesława Leśmiana – muzyka Adam Strug
lalki: Nastia Magdziak i Katarzyna Mystkowska (TTL) oraz Róża Turlińska i Magdalena Dąbrowska (pracownia plastyczna)
światła: Nastia Magdziak
głosy z offu: Magdalena Dąbrowska i Magdalena Gładkowska
scenografia: Magdalena Dąbrowska

Moja Truda

Etiuda opowiada historię Trudy i Taktyka, pary młodych ludzi świeżo po ślubie. Czasami romantyczna wizja przyszłości może się zderzyć z rzeczywistością i nie znieść konfrontacji. Zobaczymy Trudę i Taktyka w kilku odsłonach ich relacji i dowiemy się, czy są w stanie wyrwać się z tego dziwnego dnia świstaka. Jest to opowieść o strachu przed samotnością, decyzjach młodości i ich konsekwencjach w dłuższej perspektywie.

Etiuda inspirowana twórczością Hanocha Levina powstała w ramach zajęć „Technika pracy z aktorem w planie żywym” na III roku reżyserii, pod opieką mgr Magdaleny Miklasz.

reżyseria: Vasil Dashkevich (III rok)
występują:
Taktyk – Kacper Rokosz (II rok);
Truda – Małgorzata Bekisz (II rok)
zdjęcia: Władysław Shaban

________________

15 minut przerwy 

________________

Czarny Kwadrat

Krótka historia o człowieku, który zakochał się w obrazie i o obrazie, który uczy się miłości.

Etiuda powstała na zajęciach „Praca z aktorem w planie lalkowym” prowadzonych przez mgr Helenę Radzikowską na II roku reżyserii.

reżyseria, scenografia – Lesia Mariia Pasichnyk
występują: Tymoteusz Jucha, Julia Potrykus
pracownie: Mariusz Doroszko, Magdalena Dąbrowska
makijaż – Olena Bordiuk

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.