Ruszyła rekrutacja na kierunek aktorski!

Od dziś – 24 kwietnia 2025 roku – osoby zainteresowane studiami aktorskimi w naszej uczelni mogą rejestrować się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK).

Aby wziąć udział w egzaminach wstępnych na kierunek aktorski, specjalność aktorstwo teatru lalek, kandydaci powinni do 22 czerwca złożyć on-line w systemie IRK wymagane dokumenty i egzaminacyjne pliki wideo, takie jak m.in. wizytówka, interpretacja tekstu i piosenki, a także uiścić opłatę egzaminacyjną.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdują się na stronie: https://irk.at.edu.pl/pl/offer/FB.ATL.2025/programme/FB.ATL.1818/

Egzaminy wstępne na kierunek aktorski odbędą się w terminie 01 – 09.07.2025. Będą miały formułę hybrydową: eliminacje wstępne, obejmujące sprawdzian z podstawowych predyspozycji aktorskich, odbędą się na podstawie przesłanych przez kandydatów nagrań wideo; egzamin teoretyczny odbędzie się on-line; egzamin praktyczny – stacjonarnie w naszej siedzibie w Białymstoku.

Aby lepiej przygotować się do egzaminów, kandydatki i kandydaci mogą wziąć udział jeszcze w maju w bezpłatnych konsultacjach on-line z wykładowczyniami i wykładowcami: oraz uczestniczyć w Dniach otwartych w dniach 26-27 kwietnia.

W roku akademickim 2025/2026 zamierzamy przyjąć na aktorstwo 15 osób.

Internetowa Rejestracja Kandydatów na dwa pozostałe kierunki: reżyserię oraz technologię teatru lalek otworzy się 1 sierpnia br, natomiast egzaminy wstępne odbędą się w pierwszej połowie września.

Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku od 50 lat kształci przyszłych samodzielnych artystów teatru formy na trzech kierunkach: aktorstwo, reżyseria oraz technologia teatru lalek.

 JESTEŚMY

  • Wyjątkową uczelnią dla ludzi, którzy ze swojej pasji do teatru chcą uczynić profesję.
  • W ciągu pięciu lat studiów gruntownie przygotujemy studentów do pracy w zawodzie aktora teatralnego / aktorki teatralnej. Nasi absolwenci pracują w niemal wszystkich teatrach lalek w kraju i kierują połową z nich. Obecni są też w teatrach dramatycznych, offowych, filmie, telewizji i radiu.
  • Nasze studia są interdyscyplinarne. Czerpiemy z teatru plastycznego, ruchu, przedmiotu, słowa, literatury, muzyki, nowych technologii. Bawimy się konwencjami
    i posługujemy metaforą.

 CO NAS WYRÓŻNIA?

  • Nowatorski program kształcenia, który na bieżąco dostosowujemy do potrzeb współczesnego teatru.
  • Wszechstronność edukacji teatralnej – stawiamy na praktykę i wyposażenie osoby studiującej w możliwie jak najszerszy wachlarz aktorskich umiejętności zawodowych.
  • Zachęcamy osoby studiujące do doświadczania, poszukiwania, przekraczania schematów, podejmowania ryzyka.
  • Mamy indywidualne podejście do osób studiujących.
  • Trzy prowadzone przez nas kierunki ściśle ze sobą współpracują.
  • Tworzymy miłą atmosferę podczas egzaminów wstępnych.

 Osoby studiujące korzystają ze stypendiów, wymian zagranicznych, konferencji, wyjazdów na festiwale oraz warsztatów prowadzonych przez znanych i cenionych twórców, m.in. Piotra Bartuszka, Agnieszkę Glińską, Krzysztofa Grębskiego, Wojciecha Kościelniaka, Weronikę Pelczyńską, grupę teatralną Plexus Polaire, Annę Smolar, Jacqueline Sobiszewski, Marcina Wierzchowskiego.

_______________________

W razie pytań dotyczących rekrutacji oraz przebiegu egzaminów, zapraszamy do kontaktu telefonicznego z Biurem Obsługi Toku Studiów (BOTS) od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00 pod numerem +48 85 743 50 86 lub mailowego: bots.fb@e-at.edu.pl

Fot. Bartek Warzecha