WSL NA FESTIWALU NAUKI I SZTUKI

Doroczna prezentacja szkół wyższych z regionu, czyli XV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki, wypełnia szczelnie majowy kalendarz. Wśród setek wydarzeń znajdziecie też nasze propozycje: spektakle i etiudy, pokazujące szerokie spektrum działań realizowanych na Wydziale Sztuki Lalkarskiej AT. Zapraszamy do nas w dniach 20 i 21 maja. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, konieczne są jednak wcześniejsze rezerwacje wejściówek.

Obydwa festiwalowe dni na Wydziale Sztuki Lalkarskiej otworzy pokaz najnowszego spektaklu dyplomowego (20 i 21 maja, godz. 11.00). Przedstawienie KIEDY URODZIŁAM SIĘ PO RAZ PIERWSZY wyreżyserowała znakomita węgierska twórczyni Kata Csató, reżyserka m.in. “Lenki” i “Palko” w Białostockim Teatrze Lalek. Jej najnowsze przedstawienie opowiada historię każdego i każdej z nas od momentu narodzin do… momentu narodzin. W spektaklu nie pada ani jedno słowo, za to artyści wykorzystują różnorodne techniki teatru lalek, światło i muzyką tworząc wizyjną opowieść o przygodzie, jaką jest życie. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat trzech do lat stu (i więcej).

Następnie zapraszamy do teatru wyobraźni, czyli na słuchowisko zrealizowane przez studentów III roku na podstawie sztuki “Czarne nie są złe” autorstwa Magdaleny Wleklik (20 maja, godz. 14.00). To komedia dla dzieci, w której filozofujący kundel Tadzio szuka swojej wymarzonej właścicielki… o czarnych włosach. Znajduje ją, a może… ona jego? Kto zgadnie? Zapraszamy Was na piękną opowieść o przynależności, miłości i zmienianiu życia na lepsze. Słuchowisko wyreżyserował niezastąpiony Waldemar Modestowicz, reżyser m.in. najsłynniejszej sagi radiowej pt.: “Matysiakowie”.

Sobotnie i niedzielnie popołudnie otworzy pokaz etiud z przedmiotu “Gra aktora lalką stolikową” (20 i 21 maja, godz. 17.00). To wyjątkowa okazja, by podejrzeć studentów w trakcie procesu twórczego i dydaktycznego, bowiem pokaz jest efektem ich pracy semestralnej. Z pokazu WSZYSTKO GRA, CZYLI PRZEPIS NA FORMĘ dowiecie się zatem, czym jest lalka stolikowa, w jaki sposób można z nią pracować, a także przekonacie się, że paliwem działań twórczych jest przede wszystkim nieskrępowana wyobraźnia.

Obydwa weekendowe dni zakończą się występem studentów III roku ze spektaklem FAUST (20 maja, godz. 18.00) – przewrotną, zabawną, ale i podszytą dramatem historią pisarza, który choć marzy o stworzeniu wiekopomnego dzieła to nie może poradzić sobie z otaczającą rzeczywistością. Spektakl powstał w oparciu o współczesny dramat, którego autorem jest Tomasz Man.

Dokładny repertuar festiwalowych prezentacji dostępny jest w zakładce GRAMY oraz na stronie XV PODLASKIEGO FESTIWALU NAUKI I SZTUKI.

Rezerwacja wejściówek na wydarzenia festiwalowe na WSL od 8 maja, telefon: 85 743 54 53, codziennie w godz. 9.00-19.00.