TAK DLA (S)POKOJU

28 marca, dzień po obchodach Międzynarodowego Dnia Teatru, podlascy artyści pragną zjednoczyć się i wspólnie manifestować swoje poparcie dla zaprzestania działań wojennych w Ukrainie. Nawołując do (s)POKOJU chcą zwrócić uwagę na to, jak człowiek traktuje drugiego człowieka.

Aktorki i aktorzy podlaskich scen teatralnych przedstawią czytanie performatywne dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza pt. „Matka”. Czytanie reżyseruje absolwent naszej uczelni i aktor Teatru Dramatycznego w Białymstoku – Patryk Ołdziejewski, a udział w wydarzeniu wezmą studenci: Izabela Budzinowska, Michał Świderski, Maciej Grzegorczyk oraz Maciej Jabłonowski, a także wykładowcy i aktorzy: Magdalena Ołdziejewska i Mateusz Smaczny.

Wydarzenie będzie transmitowane 28 marca o godzinie 18.00 na Facebooku oraz YouTube Polskiego Radia Białystok, a także na naszym profilu facebookowym. Podczas trwania transmisji, artyści będą zachęcać do wsparcia zbiórki na rzecz Fundacji Dialog, która organizuje stały dom dla uchodźców z Ukrainy.

Idź do wydarzenia na Facebooku>>>

Do tego szczególnego wydarzenia oprócz naszych artystów została zaproszona Julia Bukała – studentka Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego Teatru, Kina i Telewizji Iwana Karpenki-Karego.

Pomysłodawcami czytania są Patryk Ołdziejewski i Martyna F. Zaniewska. Głównym organizatorem wydarzenia jest Polskie Radio Białystok.

Partnerami wydarzenia są: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Białostocki Teatr Lalek, Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku, Teatr Wierszalin, Kultura Miasta, Pracownia Teatralna, Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach, Kreatywny Bielsk Podlaski, Teatr The M.A.S.K. , Transmitujemy.pl, DMS Pro, Uzuri Make-up by Arleta Rewicka-Flasza, Bartosz Gorszewski, Paweł Żuk, Gosia Żuk, Związek Zawodowych Aktorów Polskich.