Warsztaty z Justyną Rainko

W dniach 25 – 26 listopada grupa studentek i studentów II roku kierunku aktorskiego wzięła udział w warsztatach improwizacji wokalnej prowadzonych przez wokalistkę i nauczycielkę śpiewu Justynę Rainko.

Pod okiem prowadzącej, studenci m.in. trenowali swoje brzmienie w krótkich skalach, np. bluesowej i stawiali pierwsze kroki w improwizacji jazzowej.

Głównym celem warsztatów był rozwój świadomości muzycznej osób uczestniczących oraz przełamywanie barier przed samodzielnym wyborem dźwięków i sylab pasujących do utworu.

Justyna Rainko jest certyfikowaną trenerką wokalną i czynną wokalistką. Uczy śpiewu od ponad pięciu lat. Studiuje na Akademii Muzycznej w Katowicach wokalistykę jazzową i estradową. Swoje umiejętności w kwestii kształcenia głosu zdobywała pod okiem specjalistów – Krzysztofa Wojciechowskiego z Voice Progress i Dominiki Płonki. Posiada studio nagraniowe i prowadzi w Białymstoku szkołę artystyczną Just Sound.