Kondolencje

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w wieku 74 lat (ur. 1.01.1950 w Woźnejwsi) Eugeniusza Karczewskiego, aktora teatralnego i filmowego, jednego z pierwszych absolwentów naszej uczelni – ówczesnego Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (rok ukończenia – 1980).

Wystąpił w przedstawieniach dyplomowych: Joachim Knouth: „Książę Portugalii” / przekład Henryk Jurkowski, reż. Emilia Umińska; Jan Wilkowski: „O Zwyrtale Muzykancie” / wg Kazimierza Przerwy-Tetmajera; reż. Joanna Piekarska.

Zawodowo, w latach 80. był związany z Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz Teatrem Współczesnym w Szczecinie. Zagrał epizodyczne role w kilkudziesięciu filmach, m.in. „Znachor” (1981), „Psy” (1992), oraz w serialach: „Zmiennicy”, „W labiryncie”, „Klan”, „Kryminalni”.

Łącząc się myślami z rodziną i bliskimi, składamy najszczersze kondolencje z powodu straty ukochanej Osoby.

Prorektorka ds. Filii, pracownicy i studenci Akademii Teatralnej w Warszawie Filii w Białymstoku