NARODOWE CZYTANIE 2019

„Sybiracy czytają polską nowelistykę” – pod takim hasłem przebiegać będzie tegoroczna edycja Narodowego Czytania, realizowanego przez Muzeum Pamięci Sybiru w partnerstwie z białostockim oddziałem Związku Sybiraków, naszą Akademią oraz Uniwersytetem w Białymstoku.

11 września młodzież, aktorzy, pracownicy Muzeum i Sybiracy przeczytają utwór „Mój ojciec wstępuje do strażaków”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie oprawa teatralna budująca klimat narracji opowiadań Brunona Schulza. Wspólna lektura zostanie poprzedzona komentarzem historyczno-literackim, wprowadzającym do tegorocznego doboru literatury. Wykład „Małe formy prozatorskie, czyli dlaczego warto czytać nowele i opowiadania” wygłosi dr Barbara Olech z Międzywydziałowego Instytutu Kulturoznawstwa i Sztuki Uniwersytetu w Białymstoku.

termin: 11 września o godz. 11:00
miejsce: rozpoczynamy wykładem w Centrum Edukacyjno–Wystawienniczym Muzeum Pamięci Sybiru, ul. Sienkiewicza 26, następnie przechodzimy na wspólne czytanie do Teatru Szkolnego, ul. Sienkiewicza 14

Ogólnopolska Akcja Narodowe Czytanie 2019