ERASMUS: WITAMY W DOMU

Wyjazd zrealizowany w ramach programu Erasmus Plus – Mobilność edukacyjna KA-103

Kolejna nasza studentka wróciła z wymiany zagranicznej, a dokładnie z Brna w Czechach. Iza Zachowicz spędziła tu semestr zimowy w ramach programu ERASMUS+, uczęszczając na zajęcia w Janáčkovej Akademie Múzických Umění.

Przez pierwsze dwa tygodnie pobytu w Brnie uczestnicy programu Erasmus+ mogli sprawdzać i testować wszystkie przedmioty i kursy, jakie oferuje wydział teatralny. Oprócz podstawowych (m.in. teatralna mapa Brna, język czeski, śpiew zespołowy, trening aktorski, projekt teatralny) każdy mógł wybrać to, na co miał ochotę. Iza Zachowicz skorzystała więc z indywidualnych lekcji śpiewu (gdzie nauczyła się, na przykład, pięknej morawskiej pieśni ludowej “Okolo Hradišťa”), lekcji modern jazz, rytmiki czy tańca współczesnego.

Uczestnicy programu mieli też okazję uczestniczyć w fantastycznych wydarzeniach kulturalnych – w V Międzynarodowym Festiwalu Opery i Muzyki Janáček Brno w Teatrze Narodowym czy Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Współczesnej “Biała noc”, jednym z największych tego typu przedsięwzięć w Europie.

Akademia Teatralna uczestniczy w programie wymiany ERASMUS od 2001 roku. Z możliwości oferowanych przez ten program – wyjazdów na studia lub na praktyki zawodowe – korzystać mogą wszyscy studenci uczelni. Więcej na ten temat: kliknij tutaj.