MIĘDZYNARODOWE STUDIA CORAZ BLIŻEJ

Spotkanie w Budapeszcie to kolejny krok w kierunku uruchomienia artystycznych międzynarodowych studiów magisterskich. Z ramienia WSL w spotkaniu uczestniczyli dr hab. Marta Rau oraz prof. dr hab. Wiesław Czołpiński.

W ostatnich dniach lutego 2017 r. w Budapeszcie odbyło się kolejne spotkanie robocze związane z ideą uruchomienia wspólnych studiów magisterskich PuppeTry. Pomysł stworzenia takiej międzynarodowej kooperatywy akademickiej powstał w ramach programu “3 Layers of Telling a Story”, realizowanego przez uczelnie wyższe z czterech państw: Węgier, Słowacji, Czech i Polski. Wprawdzie szczegóły są wciąż omawiane, jednak wiadomo już na pewno, że studia te będą realizowane w czterech uczelniach partnerskich: SZFE (Budapeszt), VSMU (Bratysława), DAMU (Praga) i WSL (Białystok).