PRZEZ TORUŃ DO KUWEJTU

Nasi studenci zaprezentowali się w lutym w stolicy Kuwejtu (czyli w Kuwejcie), podczas VII Kuwait International Festival for Academic Theater. Projekt z ich udziałem zdobył nagrodę specjalną jury za najlepsze przedstawienie przeglądu oraz nagrodę za scenariusz.

Nad Zatoką Perską Białystok reprezentowali studenci II roku: Lena Alberska, Agata Soboczyńska i Maciej Cempura. Wystąpili w spektaklu “Tuba Dei i Anioły” – operze lalkowej, zrealizowanej w konwencji baśniowej opowieści, opartej na legendach i historii Torunia, łączącej tradycyjne techniki lalkarskie z multimediami. Spektakl z udziałem m.in. studentów WSL zrealizował Toruński Teatr Lalek “Zaczarowany Świat”. Przedstawienie wyreżyserowała Emilia Betlejewska. Kompozytorką jest Magdalena Cynk, libretto napisała Katarzyna Pawlicka. Za choreografię odpowiadała Zahra Mehdi Maghooli, scenografię opracowała Urszula Łapot. Opera lalkowa powstała przy udziale debiutantów i studentów z rożnych uczelni.

Więcej na ten temat na stronie Teatru.