SQUAMANCIATION W BUDAPESZCIE

Z dumą zawiadamiamy, że film “Squamanciation”, który powstał na naszym Wydziale, a którego autorem jest Péter Varsányi – został zakwalifikowany do udział w festiwalu filmów krótkometrażowych w Budapeszcie! 

Péter Varsányi był studentem reżyserii na WSL. Pochodzi z Węgier, do Białegostoku trafił na praktyki za sprawą programu ERASMUS+ (jego alma mater to Akademia Teatru i Sztuki Filmowej w Budapeszcie). Zrealizowana przez niego etiuda filmowa “Squamanciation” powstała w ramach przedmiotu “Lalki przed kamerą” (opieka Bernarda Anna Bielenia), który pozwala studentom na eksperymentowanie, łączenie technik, działań wykraczających poza stricte teatralne.

“Squamanciation” to film wykonany techniką poklatkową, łączący plan żywy z planem lalkowym. Udział wzięli: Ewa Maria Wolska i Michał Jarmoszuk, autorem zdjęć jest Sebastian Łukaszuk, muzyki Wojtek Żukowski. Zostanie zaprezentowany na budapesztańskim przeglądzie Friss Hús International Short Film Festival w kategorii filmów zrealizowanych poza granicami Węgier.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Fot.: https://filmfreeway.com/festival/FrissHus2017