SQUAMANCIATION W BUDAPESZCIE

Z dumą zawiadamiamy, że film “Squamanciation”, który powstał na naszym Wydziale, a którego autorem jest Péter Varsányi – został zakwalifikowany do udział w festiwalu filmów krótkometrażowych w Budapeszcie! 

Péter Varsányi był studentem reżyserii na WSL. Pochodzi z Węgier, do Białegostoku trafił na praktyki za sprawą programu ERASMUS+ (jego alma mater to Akademia Teatru i Sztuki Filmowej w Budapeszcie). Zrealizowana przez niego etiuda filmowa “Squamanciation” powstała w ramach przedmiotu “Lalki przed kamerą” (opieka Bernarda Anna Bielenia), który pozwala studentom na eksperymentowanie, łączenie technik, działań wykraczających poza stricte teatralne.

“Squamanciation” to film wykonany techniką poklatkową, łączący plan żywy z planem lalkowym. Udział wzięli: Ewa Maria Wolska i Michał Jarmoszuk, autorem zdjęć jest Sebastian Łukaszuk, muzyki Wojtek Żukowski. Zostanie zaprezentowany na budapesztańskim przeglądzie Friss Hús International Short Film Festival w kategorii filmów zrealizowanych poza granicami Węgier.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Fot.: https://filmfreeway.com/festival/FrissHus2017

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.