ŚWIĘTO TEATRU LALKOWEGO

Z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe atrakcje. Bezpłatne, niepowtarzalne i tylko w dniach 18 i 19 marca 2017 r.

Międzynarodowe święto społeczności lalkarskiej ustanowione zostało w 2003 r. i obchodzone jest co roku 21 marca, tydzień przed Międzynarodowym Dniem Teatru. Ta podwójna okazja jest inspiracją do tego, by zaprosić Was na weekend wypełniony wydarzeniami, jakie nieczęsto goszczą w naszym repertuarze. Poznajcie więc bliżej teatr lalek, poznajcie też Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej!

ZOBACZ: PRZESŁANIE Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA LALKARSTWA

A jakie wydarzenia planujemy?

Na początek zapraszamy na spacer historyczny. W sobotnie popołudnie 18 marca dwukrotnie zabierzemy Was na wędrówkę po zakamarkach budynku, w którym mieści się WSL. To piękna, zabytkowa kamienica z bogatą historią. Na co dzień jest niedostępna dla osób spoza uczelni, jednak z okazji święta teatru lalkowego uczynimy wyjątek. Przewodnikiem w trakcie spaceru będzie Andrzej Lechowski, historyk, dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.
WIĘCEJ O SPACERACH

W sobotni i niedzielny wieczór zapraszamy z kolei na spektakl w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego. Tym razem będzie to sztuka współczesnego polskiego dramaturga Tomasza Mana, zatytułowana “Faust”. To nieoczywista, zaskakująca historia artysty mierzącego się z własnym geniuszem i rzeczywistością dnia powszedniego…
WIĘCEJ O SPEKTAKLU

Na koniec propozycja familijna, na dodatek pokazująca działania studentów WSL z nieco innej strony. W niedzielne popołudnie zapraszamy na słuchowisko teatralne, zrealizowane na podstawie tekstu Maliny Prześlugi pt.: “Bleee…”. Słuchowisko powstało na naszej uczelni, w ramach przedmiotu “Praca z mikrofonem”.
WIĘCEJ O SŁUCHOWISKU

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Konieczne jest zatem odebranie wejściówek – oddzielnie na każde wydarzenie, którym jesteście zainteresowani. Zarezerwowane wejściówki, które nie zostaną odebrane do 17.03 włącznie zostaną anulowane. 

Zapraszamy!

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.