ŚWIĘTO TEATRU LALKOWEGO

Z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe atrakcje. Bezpłatne, niepowtarzalne i tylko w dniach 18 i 19 marca 2017 r.

Międzynarodowe święto społeczności lalkarskiej ustanowione zostało w 2003 r. i obchodzone jest co roku 21 marca, tydzień przed Międzynarodowym Dniem Teatru. Ta podwójna okazja jest inspiracją do tego, by zaprosić Was na weekend wypełniony wydarzeniami, jakie nieczęsto goszczą w naszym repertuarze. Poznajcie więc bliżej teatr lalek, poznajcie też Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej!

ZOBACZ: PRZESŁANIE Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA LALKARSTWA

A jakie wydarzenia planujemy?

Na początek zapraszamy na spacer historyczny. W sobotnie popołudnie 18 marca dwukrotnie zabierzemy Was na wędrówkę po zakamarkach budynku, w którym mieści się WSL. To piękna, zabytkowa kamienica z bogatą historią. Na co dzień jest niedostępna dla osób spoza uczelni, jednak z okazji święta teatru lalkowego uczynimy wyjątek. Przewodnikiem w trakcie spaceru będzie Andrzej Lechowski, historyk, dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.
WIĘCEJ O SPACERACH

W sobotni i niedzielny wieczór zapraszamy z kolei na spektakl w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego. Tym razem będzie to sztuka współczesnego polskiego dramaturga Tomasza Mana, zatytułowana “Faust”. To nieoczywista, zaskakująca historia artysty mierzącego się z własnym geniuszem i rzeczywistością dnia powszedniego…
WIĘCEJ O SPEKTAKLU

Na koniec propozycja familijna, na dodatek pokazująca działania studentów WSL z nieco innej strony. W niedzielne popołudnie zapraszamy na słuchowisko teatralne, zrealizowane na podstawie tekstu Maliny Prześlugi pt.: “Bleee…”. Słuchowisko powstało na naszej uczelni, w ramach przedmiotu “Praca z mikrofonem”.
WIĘCEJ O SŁUCHOWISKU

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Konieczne jest zatem odebranie wejściówek – oddzielnie na każde wydarzenie, którym jesteście zainteresowani. Zarezerwowane wejściówki, które nie zostaną odebrane do 17.03 włącznie zostaną anulowane. 

Zapraszamy!