DROGIE OSOBY KANDYDUJĄCE!

Drogie Kandydatki,

Drodzy Kandydaci,

Drogie Osoby Kandydujące,

Tworzymy tu, w białostockiej Filii Akademii Teatralnej w Warszawie, kameralną, trochę dziwną i pewnie nie do końca przewidywalną społeczność. Jak widzicie, zaczynam nie od programu, a od relacji. Bo to jest dla nas bardzo ważne: dobre i bezpieczne relacje pomiędzy osobami studiującymi, wykładającymi i pracującymi. Relacje oparte na szacunku, uczciwości, wzajemnej akceptacji i zrozumieniu. To nie znaczy, że tak zawsze jest, ale że wciąż nad tym pracujemy.

Podczas egzaminów wstępnych zauważycie od razu, że wyróżnia nas atmosfera. Będziecie się czuć zestresowani, ale dostaniecie od nas mnóstwo wsparcia i życzliwości. Zaopiekują się Wami nasi studenci, a egzaminatorzy postarają się poznać Was jak najlepiej, by dać szansę na pełne zaprezentowanie Waszych predyspozycji. Od początku w naszej społeczności staramy się budować relacje i traktować każdego indywidualnie.

Jeśli już zostaniecie z nami na dłużej, zaoferujemy Wam przewspaniały Teatr Formy i jego wielostronne rozpoznawanie, studiowanie. A Teatr Formy to plastyka, aktorstwo, kreacja, wypowiadanie siebie i swoich myśli poprzez różnorodne środki wyrazu. To otwarta przestrzeń, pełna nieskończonych możliwości połączenia formy z żywą obecnością artysty_tki. Zaskakuje, zachwyca, zastanawia.

Będziemy Was namawiać do doświadczania, badania, poszukiwania. Będziemy zachęcać do ryzyka, do zabawy, do odwagi, do przekraczania schematów, do poszukiwania własnej osobowości artystycznej. Damy Wam narzędzia warsztatowe, które pozwolą na jak najlepsze wyrażanie siebie.

Spotkajmy się więc w murach Filii przy ulicy Sienkiewicza w Białymstoku, spotkajmy się w relacji, zbudujmy ją wspólnie.

 

prof. dr hab. Marta Rau

Prorektorka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie ds. Filii w Białymstoku

Fot. Tomasz Pienicki

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.