MATEUSZ SMACZNY Z NAGRODĄ

Mateusz Smaczny, asystent na naszym Wydziale, został finalistą Nagrody Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA – wyróżnienia, które wczoraj, z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa, po raz pierwszy zostało wręczone młodym twórcom teatru lalek.

Laureatka Głównej Nagrody – Dagmara Włoszek została doceniona za rolę Alicji w spektaklu „Księga Dżungli”, zrealizowanym w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Igor Fijałkowski otrzymał wyróżnienie za rolę Puncha w spektaklu „Molier”, zrealizowanym w Teatrze Animacji w Poznaniu. Zaś Mateusza Smacznego wyróżniono za rolę Gustawa w „Ślubach Panieńskich” zrealizowanych w Białostockim Teatrze Lalek.

Nagroda POLUNIMY skierowana jest do aktorów poniżej 30 roku życia, którzy niedawno uzyskali dyplomy i dopiero stawiają pierwsze kroki na drodze zawodowej, ale których talent i praca zdążyły się już wyróżnić na tle innych artystów pokolenia. Pragnieniem fundatorów jest, aby wyróżnienie to było wyraźnym punktem zwrotnym w życiorysie zawodowym młodego artysty i było dla niego elementem prowokującym do kolejnych odważnych wyzwań zawodowych.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.