MATEUSZ SMACZNY Z NAGRODĄ

Mateusz Smaczny, asystent na naszym Wydziale, został finalistą Nagrody Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA – wyróżnienia, które wczoraj, z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa, po raz pierwszy zostało wręczone młodym twórcom teatru lalek.

Laureatka Głównej Nagrody – Dagmara Włoszek została doceniona za rolę Alicji w spektaklu „Księga Dżungli”, zrealizowanym w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Igor Fijałkowski otrzymał wyróżnienie za rolę Puncha w spektaklu „Molier”, zrealizowanym w Teatrze Animacji w Poznaniu. Zaś Mateusza Smacznego wyróżniono za rolę Gustawa w „Ślubach Panieńskich” zrealizowanych w Białostockim Teatrze Lalek.

Nagroda POLUNIMY skierowana jest do aktorów poniżej 30 roku życia, którzy niedawno uzyskali dyplomy i dopiero stawiają pierwsze kroki na drodze zawodowej, ale których talent i praca zdążyły się już wyróżnić na tle innych artystów pokolenia. Pragnieniem fundatorów jest, aby wyróżnienie to było wyraźnym punktem zwrotnym w życiorysie zawodowym młodego artysty i było dla niego elementem prowokującym do kolejnych odważnych wyzwań zawodowych.