FESTIWAL SZERMIERKI SCENICZNEJ

W dniach 20-21 kwietnia 2017 r. nasi studenci: Rafał Domagała (IV rok) i Maciej Cempura (II rok) wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Szermierki Scenicznej SILVER SWORD w Moskwie. Wyjazd ten jest możliwy dzięki współpracy i dofinansowaniu ze środków Miasta Białegostoku.

Odbywające się w kwietniu w Moskwie Międzynarodowe Zawody w Szermierce Teatralnej “Silver Sword” mają charakter konkursu, którego celem jest wyłonienie najciekawszych i najbardziej oryginalnych choreografii szermierczych. Na równi liczą się tutaj umiejętności aktorskie i biegłość w posługiwaniu się bronią białą.

W tym roku do konkursu zakwalifikowano ponad 150 aktorów i choreografów z ponad 10 krajów. W tym gronie są dwaj reprezentanci naszej szkoły: Maciej Cempura i Rafał Domagała. Zaprezentują oni dwie choreografie, solową pt. “Pomocna broń” oraz pojedynek pt. “Ślepy traf”.

Twórcy konkursu SILVER SWORD kierowali się ideą doskonalenia sztuki szermierki teatralnej, która w wielu krajach bywa niedoceniona. Równie istotna jest szansa na wymianę kulturową, czerpanie nawzajem z pomysłów realizowanych w choreografiach, inspirowanie się. SILVER SWORD jest jednym z nielicznych konkursów na świecie zapraszającym jedynie profesjonalnych aktorów, studentów szkół teatralnych, choreografów i kaskaderów.

Jeśli chcecie zobaczyć, na czym polegają takie zmagania, polecamy nagranie z ubiegłorocznych mistrzostw świata. Na scenie: Rafał Domagała, Dawid Malec i Dawid Kobiela.
FILM