III ROK Z WIZYTĄ U MATYSIAKÓW

Już w sobotę 22 kwietnia br., dokładnie o godz. 13.14 rozpocznie się specjalny odcinek radiowej sagi „Matysiakowie”. Specjalny dla nas, bo z udziałem studentów III roku kierunku aktorskiego.

Studenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej wystąpili gościnnie w kolejnym odcinku tej radiowej powieści, nadawanej od 1956 r. Zagrali… studentów z Białegostoku, którzy zabłąkali się na podwórku Matysiaków. Co wydarzyło się później? Tego dowiedzieć się można z radiowej anteny (lub biblioteki nagrań, dostępnej na stronie internetowej Programu 1 PR). Wyprawa ta była możliwa dzięki Waldemarowi Modestowiczowi, od wielu lat reżyserowi „Matysiaków”, pracującemu z naszymi studentami na zajęciach „Praca z mikrofonem”.

W sumie, w latach 1956-2015, Polskie Radio wyemitowało ponad 3000 półgodzinnych odcinków tej audycji, a „Matysiakowie” stali się najdłuższą powieścią w historii światowej radiofonii. W tym roku powieść obchodzić będzie jubileusz 60-lecia. Jest drugą po „Kronice sportowej” najdłużej emitowaną audycją w Polskim Radiu.