III ROK Z WIZYTĄ U MATYSIAKÓW

Już w sobotę 22 kwietnia br., dokładnie o godz. 13.14 rozpocznie się specjalny odcinek radiowej sagi „Matysiakowie”. Specjalny dla nas, bo z udziałem studentów III roku kierunku aktorskiego.

Studenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej wystąpili gościnnie w kolejnym odcinku tej radiowej powieści, nadawanej od 1956 r. Zagrali… studentów z Białegostoku, którzy zabłąkali się na podwórku Matysiaków. Co wydarzyło się później? Tego dowiedzieć się można z radiowej anteny (lub biblioteki nagrań, dostępnej na stronie internetowej Programu 1 PR). Wyprawa ta była możliwa dzięki Waldemarowi Modestowiczowi, od wielu lat reżyserowi „Matysiaków”, pracującemu z naszymi studentami na zajęciach „Praca z mikrofonem”.

W sumie, w latach 1956-2015, Polskie Radio wyemitowało ponad 3000 półgodzinnych odcinków tej audycji, a „Matysiakowie” stali się najdłuższą powieścią w historii światowej radiofonii. W tym roku powieść obchodzić będzie jubileusz 60-lecia. Jest drugą po „Kronice sportowej” najdłużej emitowaną audycją w Polskim Radiu.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.