ANNA RETORUK Z NAGRODĄ DODATKOWĄ

Gratulujemy naszej studentce reżyserii szczególnego wyróżnienia! Oto Komisja Artystyczna II edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej “Klasyka Żywa” podczas inauguracji 42. Opolskich Konfrontacji Teatralnych ogłosiła listę nagrodzonych przez siebie osób i przedstawień, w tym m.in. laureatów nagród dodatkowych dla twórców spektakli niezakwalifikowanych do finału Konkursu. W tym właśnie gronie znalazła się Anna Retoruk, doceniona “za adaptację tekstów Mirona Białoszewskiego i reżyserię opartego na nich przedstawienia Dziady po Białoszewskim w Teatrze Lalki i Aktora KUBUŚ w Kielcach”.

Przypomnijmy, że okazją do powstania spektaklu była inna nagroda, którą A. Retoruk zdobyła (wraz z Justyną Banasiak i Pawłem Sową) w 2015 roku. Była to Nagroda Główna w Konkursie dla Debiutantów zorganizowanym przez kieleckiego “Kubusia” w ramach projektu “Debiuty…”, która umożliwiała realizację spektaklu dla dorosłych wg zgłoszonej do konkursu koncepcji. W ubiegłym roku wspomniane Dziady… można było zobaczyć w Białymstoku na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA.

Fot. Jerzy Doroszkiewicz, Kurier Poranny, źródło-kliknij

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.