MAJOWE FESTIWALE TEATRALNE

W maju nasze spektakle znajdziecie nie tylko w repertuarze Teatru Szkolnego, ale też na scenach w całym kraju: na festiwalach w Opolu, Łodzi i Rzeszowie oraz kilkakrotnie w stolicy.

W drugim tygodniu maja zaczynają się dwa ważne festiwale, na których mamy przyjemność gościć: XXVIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek w Opolu oraz 35. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi. W Opolu 8 maja będzie można zobaczyć “Fausta”, w Łodzi zaś 11 maja pokażemy “Amor Omnia Vincit”. Spektakl ten w miesiącu maju zagości jeszcze na scenie warszawskiego Teatru Ochota. Wraz z przedstawieniami “Szczątki” oraz “Nekroperformance” będzie pokazany w cyklu “Straszny Sezon 2”. Zaś 24 maja monodram Rafała Domagały będziecie mogli obejrzeć w Białymstoku w ramach festiwalu Dni Sztuki Współczesnej – razem z inną mała formą, przedstawieniem “Nazywam się Wojna” (szczegóły i informacje o biletach: https://atb.edu.pl/teatr-im-wilkowskiego/co-gramy/). Zanim białostocka publiczność zobaczy spektakl “Nazywam się Wojna”, zostanie on pokazany 15 maja w Rzeszowie na Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA. Na koniec miesiąca (30.05) zaś zawita jeszcze do Łodzi na Festiwal Teatralna Karuzela.