DUDA PAIVA – SPOTKANIE I WARSZTAT

Duda Paiva – niesamowity lalkarz, tancerz, choreograf (słowem: artysta multimedialny) – poprowadził warsztaty dla studentów II roku na naszym wydziale. To fantastyczne zwieńczenie roku akademickiego oraz Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek dla Dorosłych METAMORFOZY LALEK. Fragment nagrania z tego warsztatu możecie zobaczyć na profilu Facebook.

Duda Paiva to Eduardo de Paiva Souza, tancerz i aktor kształcony w Brazylii, Indiach, Japonii, mieszkający zaś w Holandii. W Białymstoku występował na scenie Białostockiego Teatru Lalek zarówno z własnymi spektaklami (np. “Anioł” w 2007 r.), jak i realizacjami na zamówienie tutejszej sceny (“Fasada”, której premiera odbyła się 13 kwietnia 2007 r.), był gościem Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich oraz Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek dla Dorosłych. Współpracował przy wielu międzynarodowych projektach tanecznych i filmach,  stworzył swój własny język ekspresji teatralnej, który łączy taniec, techniki lalkarskie z obrazem, przedmiotem i muzyką graną na żywo.

Foto: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1669199499781214&set=p.1669199499781214&type=3