AMOR OMNIA (znowu) VINCIT!!

Dokładnie tak: miłość zwycięża wszystko, a spektakl AMOR OMNIA VINCIT zwycięża na Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Lesznie! Oznacza to obecność samego przedstawienia i Rafała Domagały, który ten monodram stworzył, w repertuarze Teatru Miejskiego w Lesznie w sezonie 2017/2018.

Po raz pierwszy w czerwcu tego roku Teatr Miejski w Lesznie zaprosił na swoją scenę studentów szkół teatralnych z całego kraju na przegląd spektakli dyplomowych. Dla młodych aktorów to okazja, by skonfrontować się z prawdziwą widownią w repertuarowym teatrze, a także porównać efekty kilku lat pracy na różnych uczelniach. Organizatorom zależy na stworzeniu przestrzeni do prezentacji wrażliwości i energii młodych utalentowanych ludzi, poznania ich marzeń, nadziei i obaw na chwilę przed startem na podbój najważniejszych scen w Polsce i na świecie.

Na Festiwalu wystąpili studenci krakowskiej PWST ze spektaklem “Český díplom” na podstawie prozy M. Szczygła w reżyserii P. Ratajczaka oraz “Wspomnieniami polskimi” wg Gombrowicza w reżyserii M. Grabowskiego. Szkoła Filmowa w Łodzi zaprezentowała spektakl “Diabeł, który…” (reżyseria: M. Grzegorzek). Zaś naszą uczelnię reprezentowały dwa tytuły: KIEDY URODZIŁAM SIĘ PO RAZ PIERWSZY oraz nagrodzony AMOR OMNIA VINCIT.