WARSZTATY LALALAND – ZAPISY

Zapraszamy dzieci i młodzież na spędzenie kilku wakacyjnych dni na warsztatach „Lala Land”

INFORMACJE PODSTAWOWE

CO? – Letnia Akademia Teatralna „Lala Land” – warsztaty teatru cieni, animacji, scenograficzne, spotkania z historią teatru

DLA KOGO? – dzieci i młodzież od 10 do 18 lat w sprofilowanych wiekowo grupach (10-12, 13-15, 16-18)

KIEDY? – od 31 lipca do 4 sierpnia 2017 r., poniedziałek-piątek, w godzinach 9.00-16.00

GDZIE? – Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku, ul. Sienkiewicza 14

KOSZT ? – 190 zł + wyżywienie we własnym zakresie (możliwość wspólnego wyjścia na obiad pod opieką instruktorów)

ZAPISY? – tylko zgłoszenia online

TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ? – do 15 lipca lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc

LICZBA miejsc ograniczona

Organizatorzy: Stowarzyszenie Teatr Okno i Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku

Zrealizowano przy wsparciu finansowym ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

Informacje, pytania:  wasztaty.teatr.bialystok@gmail.com

WARSZTATY I INSTRUKTORZY

Warsztaty animacji – to wyprawa do Lalalandu, gdzie ujrzymy bogactwo i różnorodności form lalkowych. Uczestnicy poznają podstawy animacji klasycznych lalek parawanowych (kukły, jawajki, marionetki, pacynki, stolikówki). Spróbują też „ożywić” formy współczesne, przygotowane podczas warsztatu scenograficznego. Nie zabraknie także ćwiczeń z zakresu teatru rąk, ruchu maskowo-pantomimicznego, teatru przedmiotu. Zajęcia poprowadzi dr Jacek Dojlidko – wykładowca Akademii Teatralnej w Białymstoku, aktor Białostockiego Teatru Lalek, uczestnik i laureat wielu festiwali teatralnych w kraju i za granicą, współrealizator międzynarodowych projektów oraz warsztatów teatralnych.

Warsztaty scenograficzne – wprowadzimy uczestników w świat teatru lalek od strony plastycznej. Poznamy historię powstania lalki i jej rozwój po czasy współczesne, rodzaje lalek oraz techniki i materiały wykorzystywane do budowy form. W trakcie zajęć uczestnicy zaprojektują i wykonają lalki, kostiumy i scenografię do swoich etiud. Zajęcia poprowadzi Ewa Zemło – absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu i Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, autorka scenografii, lalek, kostiumów do spektakli teatralnych, wystaw i instalacji, realizatorka warsztatów plastycznych i scenograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Warsztaty cieniowe – wraz z uczestnikami zgłębiać będziemy historię formowania się teatru cieni na świecie oraz różnorodność technik cieniowych. Poobserwujemy metamorfozy ciała i przedmiotów w cieniu w zależności od źródła, natężenia, koloru światłą. Uczestnicy zaprojektują, wykonają i ożywiać będą formy cieniowe, a następnie stworzą własne historie, scenariusze i finałowe etiudy. Zajęcia poprowadzi dr Magdalena Kiszko-Dojlidko – aktorka, instruktorka warsztatów dla wszystkich grup wiekowych, w tym zajęć międzypokoleniowych, wykładowca w Akademii Teatralnej w Białymstoku, pasjonatka i propagatorka teatru cieni – prowadzi warsztaty, szkolenia i wykłady w kraju i za granicą.

Teatroteka – to praktyczna lekcja historii teatru. W ramach tego modułu uczestnicy wezmą udział w najróżniejszych wydarzeniach wprowadzających ich w historię teatru w Białymstoku, poznają postaci zasłużone dla tej dziedziny sztuki, a  przede wszystkim opanują pojęcia i terminy przydatne do opisu świata teatru i wyrażania swoich o nim opinii. A wszystko to w formie przystępnej młodemu widzowi. Zajęcia poprowadzi Anna Danilewicz z Wydziału Sztuki Lalkarskiej, menadżerka i animatorka kultury.

FORMUŁA PROGRAMU

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku, po siedem godzin dziennie (w tym godzinna przerwa obiadowa). Grupy będą pracowały równolegle, w trzech różnych przestrzeniach, według przygotowanego grafiku – tak, aby każda grupa w ciągu dnia miała możliwość pracy nad każdym z tematów: scenografia, teatr cieni, animacja, teatroteka. Każda grupa będzie zatem pracowała codziennie przez półtorej godziny z każdym z instruktorów. Warsztaty zakończą się prezentacją efektów pracy w formie otwartego pokazu.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.