KONIEC WARSZTATÓW LALA LAND!

Zakończyły się letnie warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży na naszym Wydziale. Do LALA LANDu zaprosiło ich Stowarzyszenie Teatr Okno, przy współpracy z naszym Wydziałem, dzięki wsparciu finansowemu ze środków Miasta Białegostoku.

LALA LAND to program edukacji kulturalnej w zakresie sztuki teatralnej – w formie 5-dniowych wakacyjnych warsztatów dla grupy 32 dzieci i młodzieży z Białegostoku, który odbywał się na naszym wydziale w okresie od 31 lipca do 4 sierpnia 2017 r. Głównym celem było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży aktywnego, twórczego i pełnego pasji poznawania sfery kultury. Młodzi odbiorcy mieli warunki do tego, by poznawać świat kultury poprzez doświadczenie (odkrywanie, zdobywanie nowej wiedzy, praktykę twórczą) oraz szukanie własnych, autorskich sposób wyrazu artystycznego (przetworzenie, autoekspresja). Dodatkowo poznawali bogactwo i różnorodność kultury w Białymstoku, zwłaszcza to, co decyduje o wyjątkowości miasta na tle innych ośrodków kulturalnych: teatru lalek, z którego stolica Podlasia słynie na całym świecie.

Zajęcia odbywały się codziennie, od poniedziałku do piątku, po 7 godzin dziennie. Program warsztatów podzielony był na cztery główne moduły: scenografia oraz forma w teatrze, teatr cieni, animacja, teatroteka – czyli rozmowa o teatrze.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.