WESELE – NARODOWE CZYTANIE

Zapraszamy do udziału w akcji Narodowe Czytanie “Wesela”. Wspaniały dramat Stanisława Wyspiańskiego będziemy prezentować publicznie wspólnie z Muzeum Pamięci Sybiru i białostockim oddziałem Związku Sybiraków, pod hasłem: Sybiracy czytają Wesele. Zapraszamy 2 września w godz. 11.00-13.00.

W Narodowym Czytaniu wezmą udział pracownicy Muzeum, Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku, Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku oraz Sybiracy. Zaczniemy w siedzibie MPS (ul. Sienkiewicza 26), od krótkiego wykładu przybliżającego genezę utworu w oparciu o “Plotkę o Weselu” T. Żeleńskiego-Boya. Następnie przeczytamy wybrane sceny z I aktu, przejdziemy korowodem do siedziby WSLAT (ul. Sienkiewicza 14) i dokończymy lekturę. czytaniu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje.

Organizatorzy: