PIERWSZA PREMIERA W NOWYM SEZONIE

“Pan Stary i Czary” to pierwsza realizacja w nowym sezonie na scenie Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego. To spektakl dla widzów młodych i ciałem i duchem, pełna humoru pantomima, która poszerza granice wyobraźni! Zapraszamy od 15 września. 

Pan Stary to zgorzkniały magik na emeryturze, który odłożył swój czarodziejski cylinder w kąt i zatopił w rutynie szarej codzienności. Dni mijają mu na odtwarzaniu starych przyzwyczajeń według starannie dobranej kolejności.
Wszystko się zmienia gdy pewnego razu, za sprawą nieoczekiwanego zbiegu wydarzeń, w jego domu pojawia się dziwne stworzenie…

Zachowuje się i porusza jak królik…

Czyżby to był Czary? – jego przyjaciel i partner magicznych występów z młodości?

Pan Stary nie ma pewności.
Pewne jest natomiast to, że zwariowany królik nie może usiedzieć w miejscu i robi wszystko aby ponownie zarazić Pana Starego miłością do magii.

„Pan Stary i Czary” to pantomimiczna opowieść o przyjaźni i magicznej sile wyobraźni, która udowadnia, że za sprawą odrobiny chęci i kreatywności możemy przenieść się w światy, o których istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia.

Spektakl zrealizowany dzięki nagrodzie przyznanej Damianowi Krajczykowi i Michałowi Szostakowi przez Międzynarodowy Festiwal LALKA TEŻ CZŁOWIEK w Warszawie.

występują: Damian Krajczyk, Michał Szostak
reżyseria: Paula Czarnecka
muzyka: Urszula Chrzanowska
scenografia i kostiumy: Łucja Grzeszczyk
opieka pedagogiczna: Jacek Dojlidko
czas trwania: 50 min
wiek: 6+