ODYS NA DYPLOMIE. RUSZYŁY PRÓBY

W Teatrze Szkolnym trwają próby do pierwszego dyplomu w tym sezonie.  Przedstawienie reżyseruje Marcin Bikowski, współtwórca Teatru Malabar Hotel i wykładowca WSL. Roboczy tytuł spektaklu to „Odys wracaj do domu”. Autorem tekstu jest Marcin Bartnikowski (Teatr Malabar Hotel, WSL). Realizacja jest inspirowana dramatem Stanisława Wyspiańskiego „Powrót Odysa”. Mitologiczna historia, „przepisana” przez młodopolskiego dramaturga, jest dla twórców spektaklu tylko punktem wyjścia, tematem do przepracowania. Na scenie trwa bowiem poszukiwanie aktualnych odczytań i interpretacji, czerpiących tak ze współczesnej kultury, jak i doświadczeń samych studentów.

O szczegółach przygotowań informować będziemy regularnie, a na premierę zapraszamy w grudniu 2017 r.

reżyseria i inscenizacja: Marcin Bikowski
tekst: Marcin Bartnikowski