ZADUSZKI: WSPOMINAMY SYBIRAKÓW

Listopadowe święta – i te dedykowane pamięci tych, którzy odeszli, i narodowe – celebrować będziemy w tym roku w szczególny sposób. Przy współpracy z Muzeum Pamięci Sybiru organizujemy Zaduszki Sybirackie – wydarzenie, które upamiętnić ma osoby zasłużone dla ruchu sybirackiego, jak również dla historii miasta i regionu. Zapraszamy 10 listopada 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 – wstęp wolny (sala 103). W trakcie wydarzenia przypomniane zostaną postaci Sybiraków i Sybiraczek, którzy odeszli w ostatnich latach, a którzy byli bardzo zaangażowani w utrwalanie pamięci o doświadczeniach Sybiru, m.in. Mariana Jonkajtys, Halina Olszewska, Henryk Leszczyński, Klara Rogalska, Bohdan Truszkowski, Stanisław Andrukiewicz.

Wydarzenie uświetni występ Martyny Kleszczewskiej, laureatki nagrody “Złota Igła” na XII Festiwalu Teatrów Małych w Ostrołęce. Zaprezentuje ona monodram “Zabrali mnie w nocnej koszuli na Sybir” w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz

Wstęp wolny.

Współorganizatorzy: Związek Sybiraków Oddział w Białymstoku, Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, Suwalski Ośrodek Kultury.