ŚWIĄTECZNE GRANIE I ŚPIEWANIE

„Jasełka” oraz koncert pieśni bożonarodzeniowych to wkład naszego Wydziału w jakże piękne wydarzenie: powitanie Mikołaja w Białymstoku oraz rozświetlenie miasta świąteczną iluminacją. Impreza już po raz piąty została zorganizowana z inicjatywy Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Honorowego Konsulatu Republiki Finlandii w Białymstoku – w pierwszą grudniową niedzielę (3.12.2017).

Na początek studenci II roku WSL wystąpili na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, prezentując dzieciom JASEŁKA, przygotowane pod opieką artystyczną Bernardy Anny Bieleni. Po południu zaś połączone siły z kilku roczników naszej AT wzięły udział w koncercie na Rynku Kościuszki. Wraz z innymi artystami, władzami miasta, białostockimi przedsiębiorcami oraz setkami białostoczan witaliśmy tutaj Mikołaja z Rovanieni i uczestniczyliśmy w zapaleniu lampek na wielkiej choince, co było sygnałem dla świątecznej iluminacji całego centrum Białegostoku. Występ studentów został przygotowany pod opieką dr Bożeny Bojaryn-Przybyły oraz dr Katarzyny Siergiej.

Mikołaj z Rovaniemi przyjechał do Białegostoku na zaproszenie konsula honorowego Republiki Finlandii i zarazem prezesa Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego – Andrzeja Parafiniuka. Co roku wydarzenie organizowane jest pod nazwą „Przedsiębiorcy dzieciom”. W 2017 r. inicjatywa ta została doceniona w prestiżowym konkursie PODLASKA MARKA ROKU w kategorii „Społeczeństwo”.

Fot. Michał Heller, http://www.michalheller.pl/