DNI OTWARTE – MOC ROZMAITOŚCI!

Uwaga, uwaga – niewiele wejściówek zostało na wydarzenia tegorocznych Dni Otwartych! Zapraszamy kandydatów na studia – by spróbowali swoich sił na warsztatach, podpatrzyli studentów w trakcie pokazów tematycznych czy porozmawiali z wykładowcami. Zapraszamy też wszystkich Widzów – do oglądania przedstawień, jakich na co dzień próżno szukać w repertuarze, adresowanych do widzów w każdym wieku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki należy zarezerwować wcześniej (tel.: 85 743 54 53, codziennie w godz. 9.00-19.00). Do zobaczenia 17 i 18 marca!

WARSZTATY
Każdy z Dni Otwartych otwiera seria warsztatów. To zajęcia praktyczne, ze szkolnymi wykładowcami, adresowane przede wszystkim do kandydatów na studia na Wydziale Sztuki Lalkarskiej. Każda osoba może wziąć udział tylko 1 raz w danym warsztacie (tj. albo w sobotę, albo w niedzielę).

  • 10:00-10:45 // Technika mowy, prowadzenie: mgr Julita Cichońska
  • 11:00-11:45 // Emisja głosu, prowadzenie: dr hab. Bożena Bojaryn-Przybyła
  • 12:00-13:30 // Teatr rąk – wprowadzenie, prowadzenie: mgr Paula Czarnecka

POKAZY PRAC STUDENTÓW III ROKU*
Popołudnie sobotnie i niedzielne wypełnią przedstawienia, na które z powodzeniem mogą wybrać się dorośli widzowie wraz z przedstawicielami młodego pokolenia. Zachęcamy do spędzenia w teatrze całego popołudnia. Tym bardziej, że każde przedstawienie to zupełnie inna konwencja: piosenka aktorska, ożywiona forma i lalki. Na pokaz spektaklu TU.TUWIM jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 4 wejściówki, na pozostałe pokazy – po 2 wejściówki.

POKAZY PRAC STUDENTÓW II ROKU*
Wieczory wypełnią pokazy unikatowe, z technik lalkarskich: pacynki, lalki stolikowej, kukły oraz tzw. monografia. Ich wyjątkowość wynika z faktu, że są to etiudy szkolne, prezentowane publiczności nie-szkolnej po raz pierwszy. To prawdziwa gratka dla miłośników teatru, tym bardziej, że każdy odbywa się w innej technice i każdemu towarzyszyć będzie krótkie wprowadzenie-rozmowa z wykładowcami WSL. Na jeden pokaz każdy z widzów może zarezerwować maksymalnie 2 wejściówki.

  • 18.00 – Monografia: W progu, opieka pedagogiczna: prof. P. Damulewicz, as. M. Pietruski
  • 18.45 – Pokaz etiud z przedmiotu: Gra aktora lalką stolikową, opieka pedagogiczna: dr K. Smaczny
  • 19.00 – Pokaz etiud z przedmiotu: Gra aktora pacynką, opieka pedagogiczna: mgr P. Czarnecka
  • 20:00 – Pokaz etiud z przedmiotu: Gra aktora kukłą, opieka pedagogiczna: mgr B. Piotrowski

*UWAGA: Godziny rozpoczęcia poszczególnych pokazów mogą być opóźnione do 15 minut. 

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.