DNI OTWARTE – MOC ROZMAITOŚCI!

Uwaga, uwaga – niewiele wejściówek zostało na wydarzenia tegorocznych Dni Otwartych! Zapraszamy kandydatów na studia – by spróbowali swoich sił na warsztatach, podpatrzyli studentów w trakcie pokazów tematycznych czy porozmawiali z wykładowcami. Zapraszamy też wszystkich Widzów – do oglądania przedstawień, jakich na co dzień próżno szukać w repertuarze, adresowanych do widzów w każdym wieku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki należy zarezerwować wcześniej (tel.: 85 743 54 53, codziennie w godz. 9.00-19.00). Do zobaczenia 17 i 18 marca!

WARSZTATY
Każdy z Dni Otwartych otwiera seria warsztatów. To zajęcia praktyczne, ze szkolnymi wykładowcami, adresowane przede wszystkim do kandydatów na studia na Wydziale Sztuki Lalkarskiej. Każda osoba może wziąć udział tylko 1 raz w danym warsztacie (tj. albo w sobotę, albo w niedzielę).

  • 10:00-10:45 // Technika mowy, prowadzenie: mgr Julita Cichońska
  • 11:00-11:45 // Emisja głosu, prowadzenie: dr hab. Bożena Bojaryn-Przybyła
  • 12:00-13:30 // Teatr rąk – wprowadzenie, prowadzenie: mgr Paula Czarnecka

POKAZY PRAC STUDENTÓW III ROKU*
Popołudnie sobotnie i niedzielne wypełnią przedstawienia, na które z powodzeniem mogą wybrać się dorośli widzowie wraz z przedstawicielami młodego pokolenia. Zachęcamy do spędzenia w teatrze całego popołudnia. Tym bardziej, że każde przedstawienie to zupełnie inna konwencja: piosenka aktorska, ożywiona forma i lalki. Na pokaz spektaklu TU.TUWIM jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 4 wejściówki, na pozostałe pokazy – po 2 wejściówki.

POKAZY PRAC STUDENTÓW II ROKU*
Wieczory wypełnią pokazy unikatowe, z technik lalkarskich: pacynki, lalki stolikowej, kukły oraz tzw. monografia. Ich wyjątkowość wynika z faktu, że są to etiudy szkolne, prezentowane publiczności nie-szkolnej po raz pierwszy. To prawdziwa gratka dla miłośników teatru, tym bardziej, że każdy odbywa się w innej technice i każdemu towarzyszyć będzie krótkie wprowadzenie-rozmowa z wykładowcami WSL. Na jeden pokaz każdy z widzów może zarezerwować maksymalnie 2 wejściówki.

  • 18.00 – Monografia: W progu, opieka pedagogiczna: prof. P. Damulewicz, as. M. Pietruski
  • 18.45 – Pokaz etiud z przedmiotu: Gra aktora lalką stolikową, opieka pedagogiczna: dr K. Smaczny
  • 19.00 – Pokaz etiud z przedmiotu: Gra aktora pacynką, opieka pedagogiczna: mgr P. Czarnecka
  • 20:00 – Pokaz etiud z przedmiotu: Gra aktora kukłą, opieka pedagogiczna: mgr B. Piotrowski

*UWAGA: Godziny rozpoczęcia poszczególnych pokazów mogą być opóźnione do 15 minut.