DZIECI ZABIERAJĄ NAS NA SPACER

Historia teatru lalek w pigułce, doskonała zabawa dla całej rodziny, spotkanie ze studentami Wydziału Sztuki Lalkarskiej i wiele innych niespodzianek – to wszystko czeka na uczestników Spacerownika Teatralnego, organizowanego w Białymstoku w SOBOTĘ 12 maja. Zaczynamy o godz. 15.00. 

Zapraszamy dzieci (wiek: 6+) wraz dorosłymi na wędrówkę pełną przygód i ciekawych informacji. W Białymstoku bowiem spacerować będziemy „Śladami teatru lalek”. Spotykamy się w parku Planty, przy rzeźbie Kawelina. Najsłynniejszy białostocki Pies poprowadzi teatralną rozgrzewkę i będzie punktem wyjścia do poznania historii teatru lalek w naszym mieście. Kolejne miejsca będą pretekstem do następnych opowieści i zabaw. Nie zabraknie rozmaitych ćwiczeń, niespodzianek i gości.

WSTĘP WOLNY. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.
ZAPISY: komunikacja@atb.edu.pl
PROWADZENIE: Rafał Gorczyca, Agata Soboczyńska, Mateusz Stasiulewicz, Maciej Zalewski, Anna Danilewicz
—————————————————
O AKCJI

#dzieńteatrupublicznego #bilet300groszy #groszegrająrolę

Spacerownik Teatralny to projekt zainicjowany w 2015 roku podczas obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE, których koordynatorem był Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

W ramach Spacerownika w wielu miastach Polski zostały przygotowane trasy spacerów po miejscach związanych z teatrem, stanowiące oryginalną propozycję aktywnego spędzenia czasu, umożliwiające jednocześnie poszerzenie wiedzy o dziejach polskiego teatru i odniesienie ich do lokalnej historii.

Autorskie scenariusze spacerów znajdują się na stronie internetowej www.spacerownikteatralny.pl. Zawierają plany tras, informacje o teatrach i ciekawostki dotyczące życia i twórczości postaci z nimi związanych. Dokładne plany tras są tam uzupełnione dodatkowymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi teatralnych twórców. Pośród nich znajdują się autorskie trasy tematyczne, przygotowywane przez artystów i historyków teatru. Strona daje także możliwość stworzenia własnego, oryginalnego spaceru. Użytkownik może dostosować marszrutę do czasu, jakim dysponuje lub miejsca, do którego zmierza. Szlaki spacerowe układać można dowolnie według indywidualnych zainteresowań. Obok tras adresowanych do młodzieży i dorosłych znajdują się tam również propozycje dla dzieci i ich rodziców, czyli „spacerowniki teatralne dla dzieci, które zabierają na spacer dorosłych”. Atrakcyjna i niekonwencjonalna forma proponowanych szlaków ma zachęcać do zwiedzania oraz poznawania teatralnej przeszłości poszczególnych miejsc. Projekt stanowi także próbę „wydobycia” z miejskiej architektury przestrzeni dla teatru niegdyś bardzo ważnych, a dziś zapomnianych oraz zwrócenia na nie uwagi mieszkańców
i turystów.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.