ZŁOTA PODKOWA DLA KAROLINY MARTIN

Karolina Martin, studentka V roku, wróciła z Suwałk z nagrodą XV Międzynarodowych Spotkań z Monodramem O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA w kategorii „aktorzy zawodowi”. Wystąpiła tu oczywiście ze spektaklem TRZY ĆWIERCI DO ŚMIERCI, w towarzystwie Pauli Kowalczyk i Piotra Klauzy (akompaniament), Magdaleny Słowik i Zofii Straczyckiej (śpiewa, animacja) oraz Macieja Iwańczyka (światła). Łącznie w trakcie festiwalu zaprezentowano 19 spektakli, poruszających ważne tematy, które w życiu codziennym często są spychane na margines świadomości.

Jury przyznało nagrodę Grand Prix Marcie Pohrebny za spektakl „Słodka”, w kategorii dorośli aktorzy zawodowi nagrodę zdobyła Karolina Martin, zaś w kategorii młodzież w wieku 16-17 lat nagrodzono Samuela Hornáčka.

Festiwal od lat dba o wysoki poziom prezentacji stwarzając świetne warunki do wspierania wybitnych osobowości twórczych. Suwalskie spotkania są adresowane do młodzieży (16-19 lat) oraz dorosłych, zarówno amatorów, jak i aktorów zawodowych oraz studentów szkół artystycznych. W jury zasiadają uznani specjaliści – aktorzy i reżyserzy scen polskich, którzy potrafią docenić kunszt aktora, kiedy za pomocą słowa i gestu wyzwala teatralną energię. Monodram jest bowiem bardzo wymagającym środkiem ekspresji – musi być prowadzony w ciągłej relacji z widzem – bez jego uczestnictwa, ciągłej uwagi i napięcia nie ma monodramu.

Za pomoc dziękujemy firmie Auto Prestige Wypożyczalnia Samochodów z Białegostoku.