ZŁOTA PODKOWA DLA KAROLINY MARTIN

Karolina Martin, studentka V roku, wróciła z Suwałk z nagrodą XV Międzynarodowych Spotkań z Monodramem O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA w kategorii „aktorzy zawodowi”. Wystąpiła tu oczywiście ze spektaklem TRZY ĆWIERCI DO ŚMIERCI, w towarzystwie Pauli Kowalczyk i Piotra Klauzy (akompaniament), Magdaleny Słowik i Zofii Straczyckiej (śpiewa, animacja) oraz Macieja Iwańczyka (światła). Łącznie w trakcie festiwalu zaprezentowano 19 spektakli, poruszających ważne tematy, które w życiu codziennym często są spychane na margines świadomości.

Jury przyznało nagrodę Grand Prix Marcie Pohrebny za spektakl „Słodka”, w kategorii dorośli aktorzy zawodowi nagrodę zdobyła Karolina Martin, zaś w kategorii młodzież w wieku 16-17 lat nagrodzono Samuela Hornáčka.

Festiwal od lat dba o wysoki poziom prezentacji stwarzając świetne warunki do wspierania wybitnych osobowości twórczych. Suwalskie spotkania są adresowane do młodzieży (16-19 lat) oraz dorosłych, zarówno amatorów, jak i aktorów zawodowych oraz studentów szkół artystycznych. W jury zasiadają uznani specjaliści – aktorzy i reżyserzy scen polskich, którzy potrafią docenić kunszt aktora, kiedy za pomocą słowa i gestu wyzwala teatralną energię. Monodram jest bowiem bardzo wymagającym środkiem ekspresji – musi być prowadzony w ciągłej relacji z widzem – bez jego uczestnictwa, ciągłej uwagi i napięcia nie ma monodramu.

Za pomoc dziękujemy firmie Auto Prestige Wypożyczalnia Samochodów z Białegostoku.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.